Letošní Hobby skákání na pardubickém závodišti odstartovalo minulou středu. Nejvíce se dařilo Elišce Jandové ze stáje Dvořák Barchov, která vyhrála dva ze čtyř parkurů a nasbírala celkem čtyři medailová umístění.

„Napoprvé se uskutečnilo celkově 28 startů, což na začátek není špatné. Samozřejmě doufáme, že nyní se na pískovém kolbišti představí více startujících,“ konstatoval Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice.

Středeční Hobby skákání bude mít tradiční podobu. Ve svém programu bude mít opět čtyři soutěže. Začínat se bude parkurem s překážkami do 60 centimetrů. Poté budou následovat překážky do 90, do 100 a do 110 centimetrů. Parkur má vždy osm překážek a po něm následuje rozeskakování se čtyřmi překážkami.
Hobby skákání se na koná na pískovém kolbišti. Začátek první soutěže je v patnáct hodin. Prezentace účastníků se odehraje od čtrnácti hodin.

„Diváci mají vstup zdarma. Návštěvu parkurových závodů mohou i tentokrát spojit s další prohlídkou dostihového závodiště s průvodcem. Bude začínat v šestnáct hodin a opět se při ní nebude platit žádné vstupné,“ prozradil PR manažer Dostihového spolku Dušan Korel.