Poslední krok k ojedinělému triumfu učinili ve třetím utkání finálové série. Po dvou výhrách ze Sezimova Ústí (6:1 a 9:1), zvítězili také doma. Nic lepšího než zvednou pohár pro vítěze druhé ligy v Krtkově aréně v tu chvíli neexistovalo.

„Jsem velmi ráda, že jsme náš celosezonní cíl dokázali splnit. Klukům bych chtěla velmi poděkovat. Pevně věřím, že tento sportovní výsledek náš klub posune v rozvoji dále. Patřit do absolutní softballové špičky v České republice byl a je náš záměr,” hodnotí výsledek předsedkyně pardubického klubu Hana Fabíková.

Pasos zahájili sezonu šňůrou třinácti vítězných zápasů. Pro zajímavost: v tomto ročníku se to žádnému jinému týmu v extralize ani druhé lize nepovedlo. Poté sice následovala dvě zakolísání v Havlíčkově Brodě, ale zbytek jarní části se Pardubice vrátily na radostnou vlnu.

Pardubičtí Pasos dostali ihned po skončení finálové série pohár pro vítěze druhé ligy.

Podzimní část však nezačala pro Pasos dobře, když prohrály šest zápasů v řadě. To se naštěstí pro pardubický tým neprojevilo v play off. Jak v semifinále proti Joudrs Praha tak ve finále se Sezimovým Ústím soupeře smázl na tři doby. Respektive ve třech zápasech.

„Je to mimořádný úspěch. Jsem velmi rád, že jsme dokázali dotáhnout naši spanilou jízdu v nejkratší možné době. Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu, našim fanouškům a sponzorům za podporu a trpělivost. Až na menší herní výpadek na začátku druhé poloviny sezony jsme hráli pohledný a vyrovnaný softbal. Ve vyřazovacích bojích jsme ani jednou nenašli přemožitele a poslední finálový zápas před zaplněným domácím stadionem byl nezapomenutelný,“ pochvaloval si marketingový manažer pardubického klubu Libor Matějka.