To je te,n co chodí s wimbledonskou vítězkou Petrou Kvitovou! Ukazovali si na něj všichni před 84. ročníkem Pardubické juniorky. Po finále chlapecké dvouhry už mluví jinak. To je on, co vyhrál Juniorku. Řeč je o Adamu Pavláskovi z TK Agrofert Prostějov.

Nejlepší tenisovou maturitu v dívčím oddělení pak složila Jesika Malečková, hráčka I. ČLTK Praha. A nejen tenisový divák se na kurtech Pod Zámkem rozhodně nenudil. Vždyť oba finálové duely tohoto mistrovství České republiky starších dorostenců dospěly do třísetových bitev.

Adam Pavlásek a Petra Kvitová se stali párem, který si může ve volných chvílích vzájemně prohlížet diplomy a poháry z Pardubické juniorky… Současná sedmá hráčka světa totiž zvítězila v Pardubicích před pěti lety.

„Je pravda, že každý tenista, chce, aby si ho novináři či odborníci či veřejnost spojovali se sportovními úspěchy. A nemluvili o něm jen v souvislosti s partnerkou. Také proto jsem rád, že jsem na pardubické antuce zvítězil,“ poznamenal Pavlásek, který neopomněl dodat, že triumf na Juniorce řadí nejvýše v poličce své výkladní skříně úspěchů. Je to pro mě velká pocta, zařadit se po bok pozdějších světových veličin, které v mládí kralovaly na Pardubické juniorce.“

Velkého triumfu na slavném tenisovém turnaji si cení i vítězka dívčí dvouhry Jesika Malečková. „Je to strašně příjemný pocit být teď vedle jmen jako například Martina Navrátilova. Mám velkou radost z toho, že jsem vyhrála,“ plaše se usmívala letošní královna Pardubické juniorky.

Na první pohled sympatická mladá dáma.

Na kurtu emotivní bojovnice. Ještě při vyhlášení vítězů měla celé stehno červené od toho, jak se do něj při nepříznivém vývoji finále mlátila.

Český John McEnroe v sukni? Proč ne.

Její hra umí bavit a rozhazování rukama, nakopávání míčku, debaty s rozhodčím jsou v jejím podání velkou show. Když nastoupí Jesika Malečková na kurt, v žádném případě nehrozí nuda.

Za tři dny sedmnáctiletá tenistka by se už ráda začala prosazovat mezi dospělými. Nechce být jenom úspěšnou juniorkou: „ Chci teď víc jezdit na ženské turnaje, měla jsem něco naplánovaného, ale mám namožené stehno, tak tam asi nepojedu.“ Musí však velké souboje se zkušenějšími tenistkami na chvíli odložit.

Ráda by ale vrátila vítězi Pardubické juniorky punc výjimečnosti: „Pořád platí, že kdo ji vyhraje, má zase o něco otevřenější dveře do velkého tenisu, je to krok nahoru. Jen se za poslední roky nikdo moc dál neprosadil. Myslím, že bych s tím měla něco udělat,“ hodila okem po přítomném hloučku novinářů.
Pište si: Jesika Malečková, mladá hvězdička, která dovede tenisem bavit…

ZDENĚK ZAMASTIL
PAVEL RYŠAVÝ