Pomalu se trousili z malé haly do své kabiny. Řeč je o hokejistech HC Eaton Pardubice, kteří v tomto týdnu zahájili přípravu na ledě. Jeden z nich se ale zastavil a se zvědavostí nahlížel do velké haly ČEZ Areny. Prý co se tam hraje. Po odpovědi, že šachy, se ptal dále. A co backgammon? Tím hokejistou byl PETR ČÁSLAVA, rovněž reprezentační obránce. V letošní sezoně bude působit ve švédském klubu Timrå IK Red Eagles.

Proč jste se informoval na backgammon, který je znám také pod názvem vrchcáby?

 Je to hra, kterou s oblibou hraji. Ať už po internetu či se spoluhráči.

Jak nebo kde jste vůbec na backgammon narazil?

 Při angažmá v ruské Kontinentální lize. Když jsem hrál za Čerepovec, skoro všichni backgammon provozovali. Akorát od klasického backgammonu se trochu lišila pravidla. V Rusku se hře říká nardi a je hodně populární. Kluci ji hráli častěji, než chodili do posilovny (smích).

Takže vás backgammon naučili ruští spoluhráči?

 Ano. Nejdříve jsem hrál s nimi a pak s českými spoluhráči. Nakonec jsme u toho byli více než kluci z Ruska. Pobyty na báze jsou dlouhé, a tak jsme si backgammonem zkracovali dlouhé chvíle. Jak jsem říkal, dá se hrát i po internetu, ale na živo je to pochopitelně zábavnější.

Pokračovalo po návratu z ruského angažmá do Pardubic vaše zaujetí pro backgammon?

 Určitě, ale ze začátku jen po internetu. Z kluků to tady nikdo neuměl. Už jsem se na to nemohl dívat a naučil hru Petra Koukala (smích). Od tý doby válčíme mezi sebou. Třeba na soustředěních.

Letos jste to sice prošvihl, nicméně backgammon je v programu Czech Open napevno zakotven. Neláká vás zúčastnit se některého z turnajů?

 Kdybych o této možnosti věděl, tak bych se přišel podívat na profíky už v letošním roce. Nevylučuji ani možnost, že bych si s nimi zahrál. Pokud budu v příštím roce v tomto termínu v Pardubicích určitě se v ČEZ Areně ukážu. (zz)