V přímém souboji o post světové jedničky porazil Sonke Kaatze a před tím ještě vyřídil dalšího Němce Robina Joopa (8.). Také slovinští reprezentanti Samo Lipušček (12.) a Robi Titovšek (43.) na něj neuhráli ani set. Na formu české jedničky nakonec doplatila i chorvatská esa Dasen Jardaš (5.) a jeho reprezentační kolega Nikola Kučina (15.), kteří byli doslova smeteni z kurtu.

Petr Makrlík v průběhu celého turnaje neztratil ve dvouhře ani set a světový žebříček opanoval s náskokem 1500 bodů.

Česká smíšená reprezentace zůstala neporažena a skončila tak druhá na světě ve finále ICO Nations Cupu 2017. V chorvatském Zaboku bylo lepší jen Slovinsko. Třetí místo brali Němci a čtvrtí byli domácí.

Finále nejprestižnějšího turnaje družstev bylo ve znamení pokračování neporazitelnosti národního týmu. Po vítězství ve středoevropské se kvalifikoval do finálového turnaje.

Jenže… Zranění Petra Nikla těsně před uzávěrkou sestavy a nárůst výkonnosti Kláry Hladké – Janáčkové přinesly nutnost korektury sestavy. A tak byl povolán Marcel Patěk, vicemistr světa v deblu a na post singlové jedničky byla nasazena Hladká – Janáčková.

Druhá změna se ukázala jako klíčová. Hlaváčková se nezalekla velkých jmen a v prvním zápase vydřela třísetové vítězství proti osmé hráčce světa Anně Hubertové z Německa. Ve druhém zdolala překvapivě mistryni světa a světovou dvojku Jasminu Keberovou ze Slovinska. Svojí krasojízdu zakončila demolicí Pauly Barkovičové (11.).

Jak již bylo řečeno Petr Makrlík vyhrál bez ztráty setu všech šest singlů a s Hlaváčkovou vybojovali i bod v mixu.

Vicemistr světa v deblu a úřadující mistr republiky Pavel Podvolecký na agresivnější soupeře nestačil.

Marcel Patěk a úřadující dvojnásobná mistryně světa kategorie u 18 Eliška Andrlová všechny své zápasy v mixu prohráli.
Skóre 3:3 s Německem i Slovinskem a výhra 4:2 s Chorvatskem zaručily stříbro a hlavně právo účasti ve finále této soutěže i pro rok 2018. Zároveň se jedná o historicky nejlepší výsledek českého crossmintonu v týmových soutěžích.