„Pro mě představa, že mi zazvoní telefon a doktor mi řekne, ať přijdu na amputaci, tak si okamžitě sbalím věci a jdu. Nedokážu si však v hlavě srovnat to, že by mně zase měli hrabat do míchy. Navíc stejně by mi tím jen ulevili bolestem, abych mohl opět brát prášky. Ovšem to není můj smysl života. Já chci běhat s dětmi, jezdit na kole, bruslit. Což moderní protézy umožňují. Amputace je pro mě nejlepší řešení a já se jí nevzdám!“

A Petrouš se vysněné amputace dočkal rychle. V těchto dnech se zotavuje v Motolské nemocnici po vážné operaci. Byla mu amputována část levé dolní končetiny (osm centimetrů nad kolenem).

Vyústily tak jeho několikaleté zdravotní peripetie po úrazu kolene a kotníku, problémy s bolestí a omezenou hybností. Tento zákrok by měl zlepšit jeho životní podmínky: osobní i pracovní. Z atletického hlediska vyřešit problém minimálního hendikepu, který mu v lednu zabránil startovat na mistrovství světa na Novém Zélandu.

„Atleti a funkcionáři Hvězdy, přátelé a kamarádi mu přejeme brzké uzdravení. V příštím roce pak návrat do české reprezentace a úspěšný boj o účast na evropský šampionát a rovněž paralympijské hry v Londýně,“ říká za všechny jeho trenérka Eva Hrdinová.