Další významný závod je o cenu Oty Bartoše, což se plave taktéž na sto metrech, ale ve stylu prsou. Ten se uskutečňuje především jako vzpomínka na tohoto nejen pardubického trenéra.

Velkou cenou nejlépe proplul Matěj Zábojník, který překonal dva české rekordy.

Nejprve na trati na dvě stě metrů, kde překonal sám sebe a následně pokořil čtrnáct let starý rekord Jiřího Jedličky na sto metrech prsami.

Osobním úspěchem se blýsknul i pardubický Jan Čejka, který zdárně sekundoval právě Zábojníkovi. Stejně jako brněnský závodník, tak i on si vyplaval dva limity pro Mistrovství Evropy v Římě. Čejka dominuje především na tratích ve stylu znaku. Na padesáti i sto metrech dokonce zvítězil. Tento pardubický odchovanec si dále připsal i druhé místo na dvě stě metrech volným způsobem a v hlavním závodě o cenu primátora města skončil na třetí pozici.

close Jan Čejka (uprostřed) info Zdroj: SC PAP zoom_in Jan Čejka (uprostřed)

Skvělým osobním výkonem se předvedla i Klára Šimánová, která si během všech závodů připsala sedmé, šesté a čtvrté místo. V posledním dokonce zvítězila na sto metrech stylem motýla.

close Klára Šimánová (uprostřed) info Zdroj: SC PAP zoom_in Klára Šimánová (uprostřed)

Ve všech disciplínách se předvedlo mnoho nadějných plavců z celé České republiky i zahraničí. Několik z nich si vybojovalo postup na dospělé či juniorské Mistrovství Evropy, což bylo pro všechny účastníky to hlavní.

Nejhodnotnější výkony žen

1. Dalma Sebestyen (Maďarsko) 200 M 820 bodů
2. Simona Kubová (Slavie Chomutov) 809 bodů
3. Zsuzsanna Jakabos (Maďarsko) 200 M 808 bodů

Nejhodnotnější výkony mužů

1. Matěj Zábojník (Kometa Brno) 887 bodů
2. Jan Čejka (SCPA Pardubice) 866 bodů
3. Miroslav Knedla (PK Zlín) 859 bodů