V kategorii mladších žaček nenechala pardubická Michala Štěrbová nic náhodě a znovu porazila i všechny žáky a suverénim způsobem si doplavala nejen pro vítězství v tomto závodě, ale i pro celkové vítězství v Českém poháru. Další pardubická plavkyně Pavla Avramová doplavala na čtvrtém místě (v ročníku 1999 byla pátá v hodnocení ČP). Ve stejné kategorii mladších žáků doplaval Daniel Čakan z KVS Pardubice na druhém místě a v celkovém pořadí ČP mu patří třetí místo (v ročníku 98 byl celkově druhý.)

Starší kategorie žactva – závod 1500 m. Pardubická Renata Nováková doplavala na šestém místě, ale v celkovém pořadí ČP obsadila 5. místo (v kategorii ročníku 97 byla druhá). V závodě starších žáků obsadil Jakub Rucký osmé a Jan Knotek (oba SCPAP) deváté místo. V ČP skončil Knotek čtvrtý (v ročníku 96 druhý) a Jakub Rucký celkově šestnáctý (v ročníku „97“ na osmém místě).

V závodě mužů na 3 km obsadil Karel Gobernac 2.místo a místo zpět doplaval další plavec SCPA Pardubice Daniel Kus. Ve stejném závodě žen doplavala jejich oddílová kole-gyně Iveta Nováková na druhém místě.

Nejvíce plavců startovalo na trati 5 km mužů (30) a tam skončil Tomáš Neterda na 12. místě (v kategorii masters E 1.) a Saša Hlavsa na 15. místě (v kategorii masters E 3.)

V nejdelším závodě mužů na 10 km suverénně dominoval český reprezentant Rostislav Vítek z Komety Brno, který nadělil 9 minut druhému Michalu Florovi z Krnova. Pardubický Petr Matěna doplaval na 10. místě a Aleš Rucký na 12. místě. V soutěži žen si s přehledem a s náskokem devíti minut doplavala pro prvenství Lenka Štěrbová ml., třetí pak doplavala stále se lepšící Romana Lovečková (obě SCPAP).

Český pohár pokračuje tuto sobotu závodem na Mělicích, kde se poplavou v rámci 11. ročníku Podzimního rožně tratě 1, 3 a 5 km. Přestože je ve většině kategorií již rozhodnuto, bojovat o prvenství se bude ještě bojovat v družstvech.

(net)