Ve středečním – prvním ze dvou závodů letošního finále domácího šampionátu – sice na startu nechyběl, ale v Pardubicích ho zastínil Matěj Kůs z pražské Markéty.

Druhou příčku obsadil na domácí svítkovské trati Hynek Štichauer, třetí skončil Kůsův týmový kolega Adrian Rymel. Na Lukáše Drymla zbyla čtvrtá pozice, ale na vítězného Kůse ztratil pouhé tři body a boj o mistrovský titul rozhodně nevzdává.

V závodě, který měl na české poměry nadstandardní úroveň a velmi slušnou diváckou kulisu, ztratil Kůs jediný bod ve své druhé jízdě s Alešem Drymlem. Starší z bratrské dvojice však tento zisk hned v následující jízdě promarnil po defektu kola a do druhého mistrovského závodu půjde se ztrátou pěti bodů. Ve Svítkově nadchlo mnoho jízd, ale nejvíce snad souboj pozdějšího vítěze s obhájcem titulu Lukášem Drymlem, který více jak tři a půl kola vedl. Kůs si však skvěle připravil závěrečný útok a předjel Drymla doslova v posledních metrech rozjížďky. Náš nejúspěšnější jezdec současnosti tak bude obhajovat pozici české jedničky ve druhém závodě ze čtvrtého místa.

Kdo viděl v pondělí výkon pardubického Tomáše Suchánka při extralize ve Mšeně, musel mít pocit, že vidí dva různé plošináře.

Suchánek potvrdil, že na pardubické dráze jezdit umí a vybojoval si před druhým závodem poměrně dobrou výchozí pozici. Jaroslav Petrák měl během závodu technické problémy, sice mu nechyběla dravost, ale na víc než dva body to nestačilo.

Nepřehlédnutelný na pardubické dráze byl Hynek Štichauer. Dokázal vyhrát kvalifikaci, ale i semifinále letošního mistrovství republiky. V Pardubicích ho o body připravili pouze Tomáš Suchánek a Matěj Kůs. Štichauer zajel opět velmi dobrý závod.

„S výsledkem jsem spokojený, ale chtělo to získat o bod víc. Po extralize ve Mšeně, kde jsem upadl, jsem se necítil zrovna nejlépe, ale teď jsem absolutně spokojen,“ řekl po závodě nejlepší pardubický jezdec Hynek Štichauer.

Druhý závod, který určí českého mistra, se uskuteční 4. října v Praze a Štichauer svoji výhodnou pozici rozhodně nechce promarnit.

(pm, jma)