„Vzhledem ke skutečnosti, že ze zveřejnění tohoto kalendáře plyne i termín plochodrážního víkendu na svítkovském ovále, můžeme oznámit, že 76. ročník Zlaté přilby města Pardubic se pojede v neděli 6. října 2024,“ objasňuje za pořadatele Petr Moravec, tiskový mluvčí ZP Pardubice.

Po patnácté řadě mohou příznivci ploché dráhy sledovat ve Svítkově třídenní plochodrážní souboje.

Václav Milík se ve svém království připravuje na 75. ročník Zlaté přilby.
Zlatá je pro Milíka všechno. Vítězstvím si nastavil laťku a už pod ní nemůže jít

Nedělnímu vrcholu totiž bude předcházet páteční závod mistrovství světa Speedway Grand Prix - Challenge, který určí čtyři účastníky nejprestižnějšího seriálu planety na další rok.

„Tento závod se uskutečnil naposledy v České republice před dvaceti pěti lety. I tenkrát se tento prestižní podnik odjel v Pardubicích a vyhrál jej Australan Leigh Adams. Mimochodem to byl závod, ve kterém nestartoval žádný domácí jezdec, taková tenkrát byla pravidla. To se dnes již stát nemůže,“ připomíná.

Manažer Zlaté přilby Evžen Erban se svým doutníčkem...
Zlatá přilba je jeho láskou. Erban zastavoval dům a jezdci neusmlouvají ani euro

Sobotnímu, jubilejnímu padesátému ročníku závodu o juniorskou Zlatou stuhu bude předcházet stejně jako v uplynulých letech závod mistrovství světa Flat track, disciplíny, ve které má České republika v letošním roce mistra světa – Ervína Krajčoviče.

Kola plochodrážních motocyklů se roztočí na stadionu ve Svítkově začátkem dubna. Přesná podoba kalendáře zbývajících závodů se ještě tvoří.

„Nyní je na řadě evropský kalendář a po něm bude následovat český. Nicméně příznivci nejstaršího plochodrážního závodu světa, kterým je Zlatá přilba, už svůj termín znají.

A tip na vánoční dárek? Předprodej vstupenek na třídenní vrchol plochodrážní sezony bude zahájen již 1. prosince.