Vaculík vyhrál již základní část závodu ve které se utkali všichni soupeři mezi sebou. Ztratil jediný bod s Lukášem Drymlem a do finálového souboje nejlepších čtyř jezdců o titul se kvalifikoval spolu se svým přemožitelem a dvěma nejlepšími jezdci loňského finále Adrianem Rymlem a Josefem Francem.

Před branami finále zůstali Zdeněk Simota a Aleš Dryml oba především díky tomu, že nedokončili jednu jízdu. Simota byl jednou vyloučen za nedodržení časového limitu, Aleš Dryml pro defekt motoru. Absolutním překvapením byl absolutní neúspěch Luboše Tomíčka, tento v současnosti nejlepší jezdec pražské Markéty získal pouhé dva body a skončil hluboko v poli poražených.

Finálovou jízdu viděli diváci ve Slaném dvakrát. Po prvním startu šel do čela Josef Franc na kterého útočil celá tři kola Lukáš Dryml, jeho útoky však skončily pádem, jízda byla zastavena a opakovala se bez vyloučeného Drymla. Opakovaný start vyšel nejlépe Vaculíkovi a ten své vedení udržel, Franc potřetí v řadě vybojoval stříbrný věnec, na loňského mistra Adriana Rymla zbylo třetí místo.

Bohužel nedařilo se dalším pardubickým jezdcům. Tomáš Suchánek obsadil 11.místo a Hynek Štichauer 15. místo. Oba jezdci mají určitě navíc, tentokrát to však nevyšlo. V závodě se ve dvou jízdách představil i Roman Andrusiv. Jediný z účastníků finále který kromě závodění ještě chodí do zaměstnání. Nebodoval, ale umístění v konečné klasifikaci mezi šestnácti nejlepšími je jeho úspěchem.

Řekli po finále:
Martin Vaculík: "Měl jsem skvěle připravený motor, dráha byla také výborně připravená, jsem strašně šťastný."
Josef Franc: "Potřetí druhý to není na radost. Stejně jako loni jsem vedl, ale tentokrát jízda byla zastavena a opakovaný start se mi nepovedl."
Lukáš Dryml: : "Franc přede mnou kličkoval jako zajíc, málem jsem se rozbil o něho. Chtěl jsem ho zkusit objet, ale uklouzlo mi to a byl konec."
Aleš Dryml: "Škoda toho defektu z prvního místa. Ten motor byl vlastně po generálce, zdál se velmi dobrý. Ten druhý už tak dobrý nebyl, ale do finále mi chyběly především ty body z té první jízdy."

František Kalina, pardubický manažer: "Škoda, že Lukáš upadl, je to zcela určitě náš nejlepší závodník a myslím, že France by předjel, ten styl jízdy od France však byl strašně nebezpečný a myslím, že Lukáše trochu rozhodil. Aleše vyřadil ten defekt. Tomáš Suchánek celý závod laboroval s nastavením techniky a bohužel do konce závodu se mu to nepovedlo. Hynek jel dobře od startu, ale pak tam něco chybělo, snad se do úterní extraligy v Praze on a
především Tomáš dají dohromady."

Výsledky:
1. Martin Vaculík (Slaný), 2. Josef Franc, 3. Adrian Rymel (oba AK Markéta), 4. Lukáš Dryml (Pardubice), 5. Zdeněk Simota (Plzeň), 6. Aleš Dryml (Plzeň), 7. Filip Šitera(Plzeň), 8. Pavel Ondrašík (AK Markéta), 9. Martin Málek, 10.
Patrik Linhart (oba Slaný), 11. Tomáš Suchánek (Pardubice), 12. Richard Wolff, 13. Matěj Kůs, 14. Luboš Tomíček (všichni AK Markéta), 15. Hynek Štichauer, 16. Roman Andrusiv (oba Pardubice), 17. Jan Jaroš (AK Markéta) , 18. Michael Hádek (Plzeň).