Kvůli dešti se na stadionu v Liberci začalo později, ale pardubické plány počasí nepřekazilo. Po vítězství v úvodním kole na domácím stadionu vybojovali Východočeši další triumf. A po druhém kole jsou v čele průběžného pořadí extraligy.

Manažer Pardubic Lubomír Vozár vsadil na stejnou sestavu jako v předchozím klání. Lepším výkonem se prezentoval Václav Milík, jenž v Liberci získal 14 bodů. O jeden méně připsal Slovinec Matej Žagar, dalších osm pak Hynek Štichauer.

Bez zaváhání prošel závodem Jan Kvěch z Markéty, ale v celkovém součtu byl pražský tým druhý. V dodatečném rozjezdu vybojoval Grzegorz Walasek třetí pozici pro Slaný, čtvrtá pozice zůstala pro Aforti Start Gniezno/Liberec.

Třetí závod extraligy družstev je na programu ve čtvrtek 2. září, hostit ho bude Slaný.

Výsledky 2. kola extraligy družstev: 1. AMK Zlatá přilba Pardubice 36 (Milík 14, Žagar 13, Štichauer 8, Jeníček 1, Šilhan 0), 2. AK Markéta Praha 34 (Kvěch 15, Franc 9, Chlupáč 7, Klíma 3, Hájek 0), 3. AK Slaný 26+3 (Macek 10, Walasek 7+3, Ansviesulis 5, Smetana 4), 4. Aforti Start Gniezno/Liberec 26+2 (Nowak 12, Košciuch 6, Skupieň 5, Czapla 3).
Průběžné pořadí: 1. AMK Zlatá přilba Pardubice 8 bodů (69), 2. AK Slaný 5 (58), 3. AK Markéta Praha 4 (57), 4. Aforti Start Gniezno/Liberec 3 (58).