Stěžejní bude Dakar show 2018, návštěvníci si mohou po celý den ve fanzóně prohlížet dakarskou a plochodrážní techniku. „K vidění bude například legendární auto Liaz 100.55 Dakar 1985, které před třiceti lety dovezl do cíle rallye Dakar Jiří Moskal,“ zvou organizátoři z pardubického plochodrážního klubu. Toto vozidlo nedávno zachránil před sešrotováním motoristický nadšenec Tomáš Pour, který závodní speciál zrenovoval.

Z Technického muzea Tatra v Kopřivnici přijede do Svítkova Tatra 815 4x4 Dakar 1992, se kterou závodil a vítězil řidič Karel Loprais. V 16.45 hodin, po skončení závodů evropského mistrovství, začínají ukázkové jízdy dakarské techniky na plochodrážním ovále.

Od 12.30 hodin se na stadionu uskuteční autogramiáda vítěze závodu o Zlatou přilbu z roku 2017 Václava Milíka a dalších legend tohoto sportu. Podepisovat se budou i závodníci, kteří zazářili na Dakaru.

V 17 hodin zahraje kapela Whatrock, v 19 hodin je na pódiu vystřídá skupina Crionic. Na závěr akce, kolem 21. hodiny, je naplánován ohňostroj.