Ve finálové závodě to dlouho vypadalo na medailové umístění, ale po sérii dodatkových jízd (šest jezdců mělo stejný počet bodů) nakonec skončil až sedmý – škoda.
„Aleš měl výborný vstup do závodu, dařily se mu starty a bylo zřejmé, že s domácím Žagarem bude bojovat o nejvyšší příčku. Pak však přišla jedna nevydařená jízda a rázem všechno bylo jinak. Vše mohly rozhodnout dodatkové jízdy, ale Alešovi se nepovedly starty a jízdy ani nedokončil,“ sdělil Deníku předseda Svazu ploché dráhy AČR Petr Moravec.

Pořad (Lendava 24. srpna): 1. Žagar (Slovinsko) 14 bodů, 2. Ulamek (Polsko) , 3. Komeliussen (Dánsko), 4. Kůs (ČR), 5. Gizatulin (Rusko), 6. Franc a 7. A. Dryml (oba ČR) – všichni po 10 bodech.

Aleš se teď soustředí na ME dvojic (13. září) – bohužel jeho partnerem nebude bratr Lukáš, který ve stejném termínu jede závod Grand prix. Ještě předtím Aleše čekají dva závody extraligy, dnes v Plzni a ve středu 10. září v Pardubicích. Nezadržitelně se blíží 60. Zlatá přilba města Pardubic – nejstarší závod na světě.

Do dnešního extraligového závodu v Plzni byli nominováni tito jezdci: A. Dryml, M. Ferjan, Gomolski, H. Štichauer a Suchánek. Chybět však bude Lukáš Dryml, který včera měl jezdecké povinnosti ve švédské lize.