BK JIP Pardubice (2. místo, 45 bodů)
vers. BK Opava (3. místo, 45 bodů)
(dnes od 18.00 v hale Dašická).

Pardubičtí obři museli v pondělí spolknout hodně hořkou pilulku. Na nymburské palubovce utrpěli krutou prohru 58:96. Jako by se vrátili o čtyři roky, kdy tam rovněž prohráli propastným osmatřiceti bodovým rozdílem (55:93). Jak je vidno Nymburk sedmnáctou stovku v sedmadvacátém ligovém utkání sezony nepřidal, nicméně Beksa inkasovala nejvyšší počet bodů. Aby sama zaznamenala sezonní minimum.

„Chtěli jsme začít co nejlépe, abychom nemuseli dohánět výraznější ztrátu, ale to se nám bohužel vůbec nepodařilo. Oproti předchozím zápasům s Nymburkem nám chyběla energie, touha a víra, že můžeme vyhrát. Domácí nás předčili ve všech činnostech. Nymburk hrál absolutně v pohodě, naopak my jsme byli všude o krok pozadu. Naším výkonem jsme domácím usnadnili cestu za vítězstvím,“ pravil pardubický kouč Tomáš Bartošek.

Proti Opavě se musí dá jeho tým hodně rychle dohromady. Ve hře je buď potvrzení nebo ztráta výhodné druhé příčky.

„Všichni si uvědomujeme důležitost tohoto utkání. Uděláme maximum, abychom uspěli. Opava je sehraným týmem, hráči o sobě na palubovce dobře vědí a dokážou si díky tomu vytvářet kvalitní střelecké pozice. Pro náš úspěch bude klíčová obrana, musíme se vrátit k nasazení, energii, k důrazu, jaký jsme na obranné polovině hřiště předvedli minulý pátek proti Děčínu. Co se týče útoku, kromě rychlé přechodové fáze musíme být trpěliví ve hře do zónové obrany, kterou Opava často využívá,” upozorňuje Tomáš Bartošek.

Dekstone Tuři Svitavy (5. místo, 40 bodů)
vers. ČEZ Basketball Nymburk (1. místo, 54 bodů)
(dnes od 20.00 hodin).

Poté, co si Nymburk podal Pardubice, čeká na něho další východočeské sousto. Svitavští Tuři chtěli ve skupině A1 bojovat o čtvrté místo a domácí výhodu pro play off, ovšem tato meta se nezdá být reálně dosažitelná, jelikož na aktuálně čtvrtý Děčín ztrácejí tři výhry. Že se proti Nymburku dovedou vybičovat, to dokázali před třemi týdny na jeho půdě, kde padli po boji o čtyři body. Role favorita je ovšem před dnešním souboje jasně na straně Středočechů.