Muži BK Synthesia v I. lize skončili devátí a jsou v poklidu, Tesla ve II. lize ve vyrovnané tabulce šestá.

Bez motivace uspět

I. LIGA – MUŽI: BK Synthesia Pardubice B – Lokomotiva Trutnov 92:93 (23:21, 47:41, 75:61). Body: Němeček 19 (4x3), Harčár 18 (3x3), Vošlajer 16, O. Peterka 14 (4x3), Mahler 9, Moravec 7, Bartheldi 7, Tomáš 2. Tři čtvrtiny zápasu domácí produkovali kvalitní basket, ale v závěrečné čtvrtině ve hře zlehkovážněli a hosté bod po bodu ukrajovali s pardubického náskoku. V 39. minutě bylo poprvé srovnáno, pak ještě Vošlajer jedním trestným hodem dostal domácí do vedení 92:91, ale po faulu Luboše Moravce se dvakrát ze šestky nemýlil hostující Malý a protože závěrečná trojka Harčára skončila na obroučce, hosté se radovali z vítězství. BK Synthesia Pardubice – BA Sparta Praha 71:91 (18:18, 38: 43, 48:64). Body: Jelínek 15, Harčár 13, Mahler 10, Vošlajer 10, Moravec 9, Bartheldi 8, O. Peterka 4, Tomáš 2. Hosté chtějí do Mattoni NBL a v tomto utání měli velkou touhu po vítězství. Rozhodnutí přinesl úvodní úsek druhého poločasu, který hosté vyhráli 11:0 a odskočili tak domácím na šestnáct bodů. A tento rozdíl se v podstatě do konce utkání nezměnil. V domácím týmu tentokráte zaujal nebojácný mladík Tomáš Mahler, zbylí hráči nepropadli, ale ani nezářili.

Obě domácí prohry už nemohly nic změnit na skutečnosti, že béčko skončilo v letošním ročníku na devátém místě znamenajícím jistotu záchrany bez stresů bojů ve skupině o 10. - 13. místo.

II. LIGA – MUŽI: PM Bohemia Poděbrady - Tesla Pardubice A 56:77 (14:12, 23:41, 37:55). Body: Tylchrt 24, Hlaváček, Rozkot a Tušl po 12, Šrámek 8, Voráček 7, Eichler 2. Po nepříliš vydařeném začátku Tesla ve druhé čtvrtině zabrala a získala rozhodující náskok. Tímto vítězstvím si Tesla definitivně zajistila záchranu v soutěži. ČEZ Basketball Nymburk B - Tesla Pardubice A 80:79 (21:17, 37:42, 54:64). Body: Rozkot 18, Tylchrt 17, Voráček 15, Šrámek 13, Hlaváček 12, Eichler a Tušl po 2. Zpočátku měl zápas vlažnější tempo. Po přestávce Tesla získala až osmnáctibodové vedení, které ovšem po trestuhodných chybách v závěru prohospodařila. Tesla skončila na šestém místě.

Kříž má další skalp

EXTRALIGA – U16: BK Synthesia Pardubice – Lok. Plzeň 111:36 (21:14, 50:22, 87:28). Body: Kříž 39, Andres 14, Lachman 14, Šimon 9, Šoula 9, M. Peterka 8, Heřman 7, Chalupník 6, Bahník 2, Mikulecký 2, Hývl 1. Za 25 minut pobytu na hřišti nastřílel Martin Kříž více bodů než v neděli zcela neškodní plzeňští hráči dohromady za celý zápas a získal tak po Opavě individuální skalp dalšího extraligového týmu. Bez zraněné hvězdy Švandrlíka působili hosté dojmem učedníků, po nečekaných domácích výhrách před 14 dny v Pardubicích zcela vyhořeli a umožnili pardubickým hráčům získat pomalu ztrácené sebevědomí z úvodní fáze soutěže. Ti například úsek od 15. do 20. minuty vyhráli 18:0 a úsek od 23. do 30. minut dokonce 31:0.

BK Pardubice – Klatovy 72: 51 (20:13, 38:22, 57:40). Body: Kříž 21, Lachman 12, Andres 9, V. Pacák 7, M. Peterka 5, Heřman 4, Šoula 3, Bahník 3… Další z řady průměrných výkonů s množstvím nevynucených ztrát míče a nepřesných zakončení. V prvním poločase hráči alespoň splnili základní požadavek trenéra – obdržet co nejméně laciných košů, a proto si vybudovali šestnáctibodový rozhodující náskok, který po přestávce rychle narostl až na 22 bodů. Poté začala koncentrace hráčů na hru výrazně uvadat. Z domácího týmu tentokráte nenadchnul nikdo, únava padla i na Kříže. Za zmínku stojí výtečný vstup Lachmana do utkání, v prvních dvou minutách zaznamenal osm bodů, ve zbytku utkání však pouze čtyři.