Po roce opět dvojitá obhajoba!

Pardubice - Hladiny se našim dálkovým plavkyním a plavcům zastříbřily! V Českém poháru jim sice na neporazitelné Brno chyběl slušný počet bodů, třetí Bohemians ale mohli zamávat Pardubicím s ještě úctyhodnějším bodovým deficitem. V ženské kategorii pak byla radost ještě větší, když úderné duo Lenka Štěrbová Pavlína Kubátová po roce obsadilo první místa.

29.11.2014

Lenka ŠtěrbováFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Dálkoví plavci oddílu SCPA Pardubice v letošním roce rozčeřili vody celkem osmnácti závodů, z nichž patnáct se odehrálo na otevřených vodách. Místní klub pořádal jako každý rok tři z podniků poháru v dálkovém plavání. V červnu se závodilo O pohár Lídy Jelínkové a starostky města Přelouče v Mělicích. V červenci se pak konal 40. ročník Memoriálu Miroslava Kroufka na Seči, kde nechyběla mistrovská disciplína na deset kilometrů. V září se mohli plavci těšit na Podzimní rožeň, tentokrát na Macháči u Stéblové. Na stejném místě pořádal zároveň po celou sezonu Aleš Rucký otevřený Pardubický plavecký pohár, kde rozhodně nebyla o hojný počet závodníků nouze.

Zejména díky mladé pardubické dálkoplavecké generaci, ale i bodovým příspěvkům zkušených plavců, letos místní oddíl obhájil v týmových kategoriích obdivuhodné druhé místo s 12 159 body, hned za, v současnosti nedostižnou a reprezentanty nabitou, Kometou Brno. Jak už ale bylo řečeno, další celek ztrácí na Výhochočechy téměř čtyři tisíce bodů..

Při vyhlašování výsledků tak na stupně vítězů pravidelně vystupovali vedle fenomenální Lenky Štěrbové i Daniel Čaban a Josef Jurica. Často úspěšné byly i Pavlína Kubátová, Pavla Avramová či Hana Fousková. Největším individuálním úspěchem pardubických plavkyň bylo Mistrovství republiky na 20 km v Račicích, kde zvítězila Lenka Štěrbová právě před Kubátovou, čímž děvčata získala pro svůj klub titul národní mistryně i vicemistryně na nejdelší plavané vzdálenosti. Štěrbová se představila rovněž i v reprezentačních barvách, když plavala se lvíčkem na prsou na evropském šampionátu v Berlíně.

V celkovém hodnocení soutěže mužů republikového poháru v dálkovém plavání letos startovalo 242 plavců. Z těch pardubických se nejlépe umístil na celkovém šestém místě Jurica, devátý skončil Čaban. Desátá příčka překvapivě patří Aleši Ruckému a veterán Petr Matěna skončil ve svých 53 letech mezi muži na 19. místě.

Soutěž žen registrovala celkem 152 účastnic. Celkové vítězství letos dokázala obhájit Lenka Štěrbová. I druhá pozice zůstala pod loňským obsazením, a rovněž pardubickým, a to díky výkonům Pavlíny Kubátové. Nečekané páté místo si vybojovala Renata Nováková, tři příčky za ní končila sezonu Pavla Avramová. Letošní premiéra Michaely Štěrbové jí přinesla celkové 23. místo. (az)

29.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Česko zpívá koledy v Pardubicích
33

Stovky lidí na Pardubicku spojily tóny koled

Pardubičtí florbalisté sebrali hrobníkovi klíč od skladu s nářadím...

U Býště hořel kamion s kuřaty

Býšť - Kamion s nákladem kuřat hořel dnes nad ránem na silnici u Býště. Zvířat bylo přibližně šest tisíc. Zhruba polovina kuřat přežila, jsou ale kontaminovaná zplodinami hoření a pravděpodobně poputují do kafilerie.

Tři lidé utrpěli popáleniny při požáru v Poličských strojírnách

Polička - O půl desáté ráno museli hasiči zasahovat v Poličských strojírnách na Bořinách. V areálu hořel bezdýmný střelný prach.

Pardubická autorka podepíše svou knihu o zdravé stravě

Pardubice – Knihkupectví Kosmas na Pernštýnském náměstí pořádá ve čtvrtek od 17 hodin autogramiádu pardubické autorky Karolíny Hrubešové, jejíž kniha o zdravém stravování vede v žebříčku novinek v předprodeji knižního distributora Kosmas.

Rohovládova Bělá? Posílený kádr a skvělá parta

/FOTBALOVÁ HODNOCENÍ/ -  Dohrávky jim nesvědčily… Pokukovali po bedně ale jejich bodové výkony v samotném závěru je srazily „až“ na šestou příčku. JAROSLAV NOVÁK, trenér TJ Sokol Rohovládova Bělá je přesto s podzimem spokojen.