Český atletický svaz totiž přidělil pardubické Hvězdě pořadatelství třetího kola Česká spořitelna atletické extraligy dospělých. V sobotu 3. července se sjede na Městský atletický stadion na Dukle deset nejsilnějších družstev mužů a stejný počet ženských kolektivů.

Základní část extraligy má celkově tři kola a sedm nejúspěšnějších kolektivů postoupí do závěrečného finále. To se uskuteční v září ve Vyškově. Sedmý a osmý kolektiv bude soutěžit v baráži s družstvy první ligy, o postup či sestup a desátý celek přímo spadne do nižší soutěže.
Z toho všeho vyplývá, že v Pardubicích bude pěkně veselo. Žádný z týmů zřejmě nepřijede s nějakými náhradníky. Naopak všechna družstva se představí v nejsilnějších sestavách.

„Účast by měla být skutečně elitní. Ve dvaceti kolektivech soutěží více než padesát českých reprezentantů, z nichž přes třicet má splněné limity pro mistrovství Evropy v Barceloně. Družstva jsou také významně posílena o zahraniční závodníky, včetně reprezentantů svých zemí,“ sděluje hlavní organizátor extraligového klání Pavel Studnička.

Nutno dodat, že sobotní program startuje o druhé hodině odpolední. Vstup pro návštěvníky je zdarma.