Kdo má zdravé hlasivky a chuť sledovat v akci nejlepší český klub posledních let, má příležitost. Ve středu totiž zavítá do ČEZ Areny úřadující mistr z Nymburka.

Zdejší prostředí Středočeši znají jako své boty, neboť si domovský stánek Synthesie v této sezoně zvolili pro ULEB Cup. Díky nim padaly rekordy návštěvnosti v basketbalu v České republice. Na zápas s Dynamem Moskva přišlo do ČEZ Areny necelých deset tisíc. Magická meta byla překročena v prvním kole play off, kdy po střechu nacpaná hala sledovala řež s polským Zhořelcem.

Podobnou návštěvu by si jistě přálo vedení Synthesie i ve středu. Připomeňme, že v loňské sezoně bylo zvědavo na jeden ze zápasu Pardubic s Nymburkem čtyři a půl tisíce diváků. To ovšem byla jiná situace. Pardubický tým se rval v Mattoni NBL o body jak hladový pes. Nedávno v Novém Jičíně spíše připomínal neškodného voříška. Velkou roli sehrála na jedné straně únava, ovšem na té druhé odevzdaný výkon. „Ukázalo se, že tento mančaft nemá na to, aby v šesti dnech odehrál čtyři těžká utkání. Někteří jedinci působili dojmem, ne jako by zapomněli hrát basketbal, ale tak, že ho nikdy před tím nehráli,“ čertil se pardubický trenér Vojtko.

Nejhorší na celé události je fakt, že východočeský debakl viděla prostřednictvím televizních kamer celá republika. „Pošramotili jsme si sice pověst, nicméně proti Nymburku si ji můžeme jen poopravit. Věřím, že pardubičtí diváci na nás nezanevřeli a že přijdou do ochozů ve velkém počtu,“ přeje si Ivan Vojtko.