Po skončení loňské sezony NBL bylo jasné, že v řadě klubů dojde ke změnám. A někde tají až do poslední chvíle. Tak se podívejme, co už prosáklo na veřejnost…

V pardubické Bekse prodloužili kontrakt Lukáš Kotas s Josefem Příhonským, kterým končily smlouvy a nadále budou oblékat její dres. Stejně jako Joseph Jobi Wall. Naopak klub neprodloužil smlouvy s Petrem Bohačíkem a skončili také další pivot Zbyněk Pospíšil (konec kariéry) a Šoula. Úspěšný mládežnický reprezentant si to štráduje do Jindřichova Hradce.

Druhý východočeský klub v NBL, Tuři Svitavy, opouští podkošová opora Cory Abercrombie, který zamířil do Interu Bratislava. Ve Svitavách také skončil rozehrávač Tomáš Macela. Ten se bude v Pardubicích věnovat trenérské práci u mládeže.

Hned o čtyři hráče základního kádru přichází Prostějov. Skončili tam Radek Nečas, Kamil Švrdlík (oba Pardubice), Tomáš Mrviš (odchází do Interu Bratislava) a Dylan Talley. Naopak jeho dres bude oblékat Petr Dokoupil, který se rozloučil s Opavou. Té budou navíc chybět Ladislav Sokolovský (konec aktivní kariéry) a Jan Lyčka (studium v USA). Posilou by měl být Filip Zbránek z NH Ostrava.

Jindřichův Hradec hlásí příchod dvou amerických hráčů Noffleta a Lamara. Tým opustil pivot Karel Aušprunk, který bude hrát v Kolíně. Změny se nevyhnuly ani Děčínu, který bude postrádat rozehrávače Tuckera a křídlo Linharta.

Podle serveru Eurobasket míří z Nymburka až do Portorika Chester Simmons, kde bude oblékat dres klubu Cangrejeros de Santurce. Rovněž další změna se týká obhájce titulu. Toho povede staronová dvojice. Na trenérskou lavičku se vrací Ronen Ginzburg (Izrael), který střídá Kestutise Kemzuru z Litvy. Pomáhat mu bude krajan Oren Amiel.