Česká výprava atletů se vrátila z Mistrovství Evropy v Barceloně se ziskem 39 bodů a umístěním na dvanáctém místě v hodnocení národů. Jedinou medaili pro Českou republiku vybojovala Barbora Špotáková.

Pardubický kraj zastupovala na šampionátu koulařka Hvězdy SKP Pardubice Jana Kárníková, která se domů vrátila nespokojená. Výkonem 15,56 metrů totiž nepostoupila do finále.

S jakými pocity jste absolvovala tři kvalifikční pokusy v Barceloně?
Na šampionát jsem odjížděla v poměrně slušné formě, ještě v týdnu před závodem „padlo“ několik osobních rekordů v testových ukazatelích. Na rozcvičovacím stadionu v Barceloně jsem si dala několik rozcvičovacích vrhů a vypadalo to velice nadějně. Po hodině čekání v call roomu jsem ale vystydla a žádný ze tří kvalifikačních pokusů se mi nepodařil.

Jaké jste si vzala poučení z této vrcholné akce?
Závod v tak silné konkurenci je takovou malou maturitou pro každého z reprezentantů. Každý sem přijel prokázat co natrénoval a co umí. Je škoda, že řada českých reprezentantů, kterých bylo v Barceloně čtyřicet, mělo podobné problémy. Určitě však nevěším hlavu, a budu usilovně trénovat i ve zbytku sezony.

Co vás ještě čeká ve zbytku této atletické sezony?
V současné době absolvuji několik mítinků doma i v zahraničí a také musím trochu „přikrmit“ kondici a pracovat na technice vrhu. Do konce sezony bych chtěla výrazněji přehodit sedmnáctimetrovou hranici. Vždyť v historických tabulkách ČR jsem v současné době na osmém místě. Přede mnou mají dvě soupeřky o dva centimetry více, ten historický posun mě láká.

Po návratu z Mistrovství Evropy pardubická koulařka nezahálela. Již stihla absolvovat dva mezinárodní mítinky.

Nejprve v německém Sonderhäusenu, kde při vrhačské exhibici obsadila čtvrtou příčku výkonem 15,51 m.

Následně odjela do Lucemburska, kde v Schifflange zvítězila ve vrhu koulí (15,84 m) a ještě přidala třetí místo v hodu diskem (47,36 m).

(pst)