Polabinské hradby odolávaly Mostu 1534 dní!

Pardubice - Hokejbalisty Pardubic přiváděl k šílenství brankář Brém. Ve dvou zápasech mu vstřelili pouze dva góly ze hry.

19.5.2016

Hokejbal - Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Jednou už to přijít muselo… Pardubičtí hokejbalisté se potřetí za sebou setkávají v play off Mostem. V předchozích dvou sezonách proměnili polabinskou arénu v nedobytnou pevnost. Nicméně severočeský tým v ní objevil skulinku a využil ji k narušení základů. Stalo se tak po 1534 dnech (2.3. 2012). První duel ještě Autoskláři uválčili, ve druhém je sok přejel.

1. semifinále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBC Kovodemont Most 2:1 s.n. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0). Branky: 9. Bílý (Filip), rozh. nájezd R. Mašík – 18. Novák.
„Byl to boj o každou píď hřiště. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 1:1. Nejdříve jsme v první třetině rychle využili přesilovku a pak Most ve druhé vyrovnal. Ve třetí části jsme začali stupňovat tlak a mohli zápas rozhodnout. Paradoxně jsme ale málem prohráli. Naštěstí jsme inkasovali až po zaznění klaksonu. V prodloužení jsme si vypracovali několik šancí, ale rozhodnutí padlo až v nájezdech. Z týmu sálala před touto dovednostní disciplínou obrovská síla a já věřil, že je vyhrajeme," sděluje pardubický trenér Jiří Mašík.

2. semifinále: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – HBC Kovodemont Most 1:4 (0:2, 1:1, 0:1). Branky: 25. Česák – 4. a 37. Bruštík, 8. Faltín, 21. Chytrý. Sestava: Stárek (37. Smekal) – Krejčí, Jiřík, Filip, Kosina, Mokříž, Mašík, Pecina, Urbanec, Bílý, Kvapil, Česák, Vlasák, Merta, Březina, Urban, Kasal, Strouhal, Skřivánek. Stav série: 1:1.
„Chtěli jsme začít aktivně a napadat, ale vůbec jsme to nezvládli. Most byl všude první, my se vůbec nemohli dostat do hry. Navíc jsme obdrželi dva góly. O přestávce jsem museli zvýšit hlas a přeházet sestavu. Náš výkon se zvedl, ale byli jsme málo důrazní v koncovce a hlavně Brém chytal stejně jako v prvním duelu výborně. Dali jsme ve dvou zápasech jen dva góly ze hry a to je málo. Po snížení na 1:3 jsme se zvedli, ale inkasovali jsme po chybě brankáře. Posledních šest minut jsme hráli power play i s přesilovkou, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Hosté vyhráli zaslouženě. Do Mostu si pojedeme minimálně pro jednu výhru," burcuje tým na dálku Mašík.

19.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Martin Kolovratník.

Vítěz voleb: Post ministra bych neodmítl

Poražený voleb: Na Titanicu se stále hraje a zpívá

Pardubický kraj – K potápějícímu Titanicu přirovnal ČSSD včera, den po volbách, její pardubický hejtman Martin Netolický. Není se čemu divit. Jinak než debakl jednociferný volební výsledek sociálních demokratů, před čtyřmi lety vítězné a hlavní vládní strany, nazvat nelze. Svůj mandát obhájil ve víkendových volbách jen její zdejší lídr Jan Chvojka.

Čeká nás obtížné sestavování vlády i test kvality demokracie

/KOMENTÁŘ/ - Mají tradiční politické strany budoucnost? To je otázka, která se při pohledu na výsledky letošních parlamentních voleb velmi silně vnucuje. Hnutí ANO, Okamurova SPD a KSČM – tedy skupiny, které se více či méně definují jako antisystémové – získaly v Pardubickém kraji téměř 49 procent hlasů a obsadí šest z deseti mandátů.

Děti, rodiče a učitelky se sešli na Kloboukovém bále

Pardubice - Mateřská škola nábřeží Závodu míru v Pardubicích připravila první akci v letošním roce, na které se setkali rodiče, děti a zaměstnanci školky.