Bez rozehrávače Sanderse se však proti outsiderovi opět na výhru řádně nadřeli.

BC Kolín – BK Synthesia Pardubice 67:74 (18:25, 29:39, 54:56). Body: Mc Coy 15, Schifino 13, Vorlíček 10, Šebek 7, Harrison 6, Řeřábek 5, Velenský 4, Krátký 3, Vrchota a Kiršbaum po 2 – Novotný 24, Gamma 13, Williams 12, Phillips 8, Majerík a Sýkora po 7, Přibyl 3. Rozhodčí: Vondráček, Hruša, Hartig. Trojky: 5:4. Tr. hody: 10/6 – 20/7. Fauly: 27:14. Pět chyb: 37. Harrison. Doskoky celkem: 22:33.

První pětiminutovku úvodní čtvrtiny vyhráli domácí 14:12, ovšem druhou již 4:13 prohráli a pak už museli celý zápas jen dotahovat. „Utkání se lámalo hned v první části hry, neboť manko sedmi bodů se s námi táhlo až do závěru,“ podotkl David Musil, nový kouč Kolína. Středočeši však dokázali dvakrát skóre vyrovnat: nejdříve na 48:48 a na konci 35. minuty na 61:61.

„Opět to nemusel být tak dramatický zápas, ale neproměňovali jsme jasné šance a ztráceli míče. Soupeř se připravil na naši hru bez klasického rozehrávače,“ všiml si pardubický trenér Ivan Vojtko.

Jeho ovečky však v závěrečné pětiminutovce dovolily Kolínu jen šest bodů a dovedly zápas k výhře. „Ukázali jsme morální i psychickou kvalitu,“ pochvalu je si Ivan Vojtko.