Soutěž „Místo na střídačce“, kterou pořádá generální partner extraligy Telefónica O2, chrlí jednoho výherce za druhým. Poprvé se v této sezoně jeden ze šťastlivců posadil přímo mezi hokejisty HC Moeller Pardubice. Jmenuje se RADEK JAKL a bydlí v Českých Budějovicích.
Na pardubickou střídačku ho katapultoval nejpřesnější odhad počtu diváků při utkání Moelleru s Mladou Boleslaví. „Přestože hrály Pardubice s nováčkem, říkal jsem si, že by mohlo být vyprodáno. Přece jenom, hrálo se 28. prosince a mezi svátky má hodně lidí volno,“ poodhalil taktiku Radek Jakl. Pětatřicetiletý fanoušek Mountfieldu České Budějovice, chodí na hokeje od patnácti. Když jeho „Motor“ nehraje, fandí právě Moelleru. V Pardubicích byl na hokeji poprvé.

Vyhrál jste si zápas Pardubice – Sparta Praha. Jedná se o duel největších rivalů, takže asi lepší volba nemohla existovat?
Určitě. Těšil jsem na zápas jako malý kluk. V Pardubicích bývá vždy skvělá kulisa. Zápasy se Spartou jsou z pohledu fandění nepřekonatelné. Přestože jsem Budějovičák, musím přiznat, že Moeller má nejlepší fandy v republice. Fascinuje mě, že povzbuzují svůj tým po celý zápas.

Nebylo vám líto, že nejste neseděl na střídačce v Českých Budějovicích?
Nebylo. Navíc můj kamarád seděl na lavičce Mountfieldu minulý pátek, když u nás hrály právě Pardubice. Takže v jeden víkend jsme si užili tu atmosféru oba.

Ještě než se dostaneme k samotnému zápasu, povězte, jaký byl váš program v pardubickém klubu?

Program začal v šestnáct hodin. Představitelé klubu mne provedli ČEZ Arenou. Kromě domácí kabiny jsem navštívil například V.I.P. prostory, masérnu, místnost, kde se konají tiskové konference. Při předávání certifikátu jsem se setkal také s hokejovou legendou Vladimírem Martincem.

Jak se vám líbil zápas o přední příčky?
V parádní atmosféře bitva do posledních minut. Utkání se mi velmi líbilo. Já osobně Spartu moc nemusím, takže jsem rád, že zvítězili domácí.

Hráči obou týmů vám jako bonus připravili prodloužení. Nemrzelo vás trochu, že těsně před jeho skončením padla branka?
Tak je pravda, že tu půl minutku už to mohlo vydržet 2:2. Jenže kdo ví, jak by to potom dopadlo. Nájezdy jsou loterie.

Jako nezávislý fanoušek jste nemusel prožívat nějaké velké nervy…
Asi jo. Hokej v ČEZ Areně jsem si opravdu užil. Horší to bylo o přestávkách, kdy jsem lovil informace o Budějovicích, které hrály v Třinci. Naštěstí také vyhrály, takže v neděli večer jsem byl dvojnásobně spokojený. (mrkne)

Ve vypjatých situacích hokejisté na střídačce stáli. Abyste viděl na led, musel jste je napodobit…
Na střídačce to žilo, ale je vidět, že Pardubice jsou v pohodě. Žádné velké nervy jsem nepozoroval, všechno bylo v klídku. Vysvětluju si to postavením Moelleru v tabulce.

Seděl jste na kraji lavičky, vedle vás byl náhradní gólman Koutský. Prohodili jste spolu pár slov?
S ním jsem se bavil nejvíc. Zkoušel jsem navázat hovor i s Koukalem, ale musel na led a hned dostal desetiminutový trest.V poslední třetině raději seděl na druhé straně. (smích)

Součástí odměny byla účast na válečných poradách mezi třetinami. Můžete prozradit něco ze zákulisí?
O přestávce jsem směl být v kabině s hráči jen tři minuty, a pak jsem ji musel opustit. No, a za ten krátký čas se kluci pouze vydýchávali.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Koukal na straně domácích a Podlešák na straně Sparty. Souhlasíte s tímto výběrem?
Ano. Koukal, to je štírek, jeho hra se mi fakt líbí. Výborně zachytal Lašák, stejně jako u nás, kdy Budějky vychytal. Z pardubického týmu se ještě rád dívám na útočníka Koláře a Pivka. Co se týče Sparty, Podlešák dal oba góly. Jinak ještě můžu Netíka.

Jaká byla atmosféra po vítězném prodloužení v pardubické kabině?
Po zápase jsem tam jenom nakoukl, ale byl tam pořádný rachot. Hráči se vrátili na led při děkovačce divákům, pak už jsem tam nešel.

Soutěž s názvem Místo na střídačce pořádá Telefónica O2. Měl jste jako správný hokejista nějakou výstroj?
Kromě dresu generálního partnera soutěže jsem měl na sobě hokejové kalhoty, vestu a helmu. Neměl jsem pouze brusle, rukavice a chrániče.