Nadační fond Kapka naděje je v tomto roce charitativním partnerem pardubického Dostihového spolku. Spolupráce vyvrcholí tuto sobotu benefičním dostihem Kapky naděje a předáním šeků od partnerů dostihu.

Návštěvníci budou moci během odpoledne přispět na Kapku naděje a podpořit onkologicky nemocné děti zakoupením drobných dárků a perníčků s logem Kapky naděje. „To hlavní, co mohou lidé udělat, je ale vstoupit do registru dárců kostní dřeně. Člověk, který to udělá, musí být samozřejmě zdravý, ale musí mít také chuť pomoci. Myslím, že je to jedinečná věc zachránit lidský život nejen u nás v České republice, ale také třeba na druhém konci světa,“ řekla Vendula Pizingerová.

Nadační fond Kapka naděje od roku 2000 pomáhá zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Zlepšuje vybavenost českých nemocnic, přispívá ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů, významně podporuje vědecké projekty. Kapka naděje pomáhá ve více než 40 nemocnicích. Další informace o Nadačním fondu Kapky naděje na www.kapkanadeje.cz.

Benefiční dostih Kapky naděje, cross country II. kategorie na 3300 metrů, startuje v 15.55 hodin.

III. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou na dostihovém závodišti v Pardubicích.
Poslední šance: Kdo zvládne kvalifikaci?

Evropský den koní
Pardubice - Pardubice jsou nejen městem perníku a sportu, ale také centrem koňského dění. A právě krajská metropole stála v roce 2005 spolu s dalšími třemi evropskými městy spojenými s tradicí chovu koní a dostihů u zrodu asociace EURO EQUUS.

Kromě Pardubic jsou jejími členy také belgický Waregem, španělský Jerez de la Frontera, portugalská Golega a v roce 2015 nově do asociace vstoupila polská Wroclav. Asociace usiluje o propagaci a další rozvoj kulturního dědictví chovu koní. Na září připadá Evropský den koní. Už počtvrté jsou oslavy propojeny s poslední ze čtyř kvalifikací na Velkou pardubickou.

V rámci doprovodného programu se především děti mohou těšit na miniparkur, umělecký workshop, házení podkovou a další zábavu.