Plochodrážní extraliga pokračovala dalším soubojem. V Plzni na Borech se představili pardubičtí plochodrážníci, kteří po vyrovnaném průběhu sahali po vítězství. Před poslední jízdou vedli o tři body. V té poslední však prohráli 1:5, a tak v celkovém účtování o jediný bod prohráli.

PK Plzeň – AMK ZP Pardubice 45:44.

Body:
Grzegorz Zengota 16, Stanislaw Burza 14, Michael Hádek 8, Jan Holub 4, Martin Gavenda 2, Jiří Brummer 1 - Aleš Dryml 12, Matej Ferjan 11, Václav Milík 10, Tomáš Suchánek 6, Jaroslav Petrák 3, Lukáš Dryml 2, René Vidner 0.

Domácí celek letos poprvé posílil Polák Zengota a ten byl spolu se svým krajanem Bursou vůdčí osobností Západočechů. Paradoxem závodu bylo, že v něm Plzeňáci ani jednou nevedli, až trimfem v poslední jízdě vydolovali vítězství. První čtyři jízdy skončily nerozhodně.

V páté jízdě Milík porazil Gavendu a Pardubičtí se dostali do jednobodového vedení. Jenže v této jízdě ztratili Lukáše Drymla. Ten najel v zatáčce do koleje u depa a jeho neovladatelný motocykl skončil v nafukovacích mantinelech. Lukáš měl problém s citlivostí levé ruky a v závodě nemohl pokračovat.

Přesto hosté drželi až do závěru závodu těsné vedení. Před poslední jízdou Pardubičtí vedli 43:40. Jenže závěrečná jízda byla doslova pohromou pro pardubický tým, Poláky v domácích barvách nejlepší pardubický jezdec dokázal rozdělit, ale v poslední zatáčce se povedl závěrečný atak Zengotovi a domácí závěrečnou jízdu vyhráli 5:1, celý závod pak o jediný bod.

Tím definitivně padla poslední teoretická šance na vítězství Pardubic v základní části Extraligy a pardubičtí jezdci navíc musí k potvrzení druhé příčky (přináší výhodu domácího prostředí v play off) získat ve středu 8. září v posledním závodu zakládní části extraligy doma se Slaným získat alespoň bod.
Lubomír Vozár, manažer pardubického celku:

„Kromě vynikajících Poláků nás porazila nehorázná smůla. Lukášův pád a zranění byla první rána, pád Milíka v jedenácté jízdě druhá a defekt Petráka v té následující třetí… Aleš Dryml odvedl stabilní výkon, totéž se dá říci o Ferjanovi, výborně si vedl Milík, přiznávám, že bod jsem čekal v juniorské jízdě od Vidnera, a také jsem nepředpokládal, že Suchánek prohraje čtyřikrát v poslední době se trápícím Hádkem.

Chtěli jsme vyhrát a poslední závod se Slaným absolvovat v klidu, s ryzeě domácí sestavou. Zranění Hynka Štichauera a Lukáše Drymla nás nutí pozvat do závodu se Slaným Dána Monberga.

Tabulka plochodrážní extraligy:
1. Mšeno 12 bodů, 2. Pardubice 8 bodů, 3. Praha 6 bodů, 4. Slaný 4 body, 5. Plzeň 4 body (Plzeň má o jeden závod méně).

Zbývající extraligové závody:
7. září Praha – Plzeň, 8. září: Pardubice – Slaný, 9. září Plzeň – Mšeno.

(jma, pm)