Na programu je devět překážkových dostihů, vrcholem mítinku bude Cena firmy Havelka, steeplechase cross country kategorie NL pro pětileté a starší koně. Na startu bude deset koní, podmínky pro říjnový vrchol dostihové sezony již splnili Kobuz (Šimůnek), Korinka (ž. Myška), Lirain (ž. Váňa st.) Valldemoso (ž. Andrés) a Welldancer (ž. Váňa ml.).

Šanci uspět by mohl mít Baggio (ž. Brečka) i když formou letos zrovna neoplývá, Gont v sedle se žokejem Bartošem zase nemá s dostihovou dráhou v Pardubicích zkušenosti. Trojice Hirsch (ž. Kousek), Lagreg (Liška) a Tresh (Dušek) by možná mohla potěšit nejednoho odvážného sázkaře. Podmínky účasti ve 120. ročníku VP dosud splnilo 38 koní, devět je ze zahraničí.

Centrem pozornosti bude start devítiletého Liraina v sedle s ž. Váňou st. Zkušený žokej si ho otestuje a rozhodne, zda to je vhodný kandidát do Velké. Pokud by nebyl, není vyloučeno, že by žokej Váňa oprášil loňskou slávu Tiumena. Kvalifikaci již má splněnou. Welldancera pojede jeho syn ž. Váňa ml. a pokud s ním uspěje je velmi pravděpodobné, že by s ním šel do největšího dostihu roku 2010.

Po hlavním dostihu se poběží Cena Pardubického deníku (steeplechase III. kategorie pro 4leté a starší koně na 3900 m o 80 000 Kč). Velkou favoritkou bude Ready For Life, která zde před dvěma týdny běžela výborně. O přední umístění by dále měli bojovat Sherardo (ž. Andrés) a Aromatic (ž. Urbánek).

Dostihové odpoledne má start v sobotu ve 13 hodin.