Dostihový spolek myslí i na ty, kterým nebyl osud nakloněn. Na poslední letošní dostihy sezony, které dnes hostí pardubické závodiště, se mohou těšit také desítky rodin spolupracujících se Střediskem rané péče v Pardubicích (SRP).

Nevšední zážitek

Půjde o účast zhruba stovky dětí, mezi nimiž jsou i ty se zdravotním hendikepem od nejútlejšího věku.
Pořadatel závodů, Dostihový spolek (DS), už pošesté poskytne centru zdarma lóži, a připraví tak nezapomenutelný zážitek těm, kteří se ocitli v obtížné životní situaci.

„S městem Pardubice a Pardubickým krajem pravidelně spolupracujeme. Také s organizacemi, které se věnují sociálním službám. Odpovídá to naší přijaté strategii sociálně odpovědné firmy," řekl místopředseda představenstva DS Michael Skalický.
Zároveň dodal, že další menší lóži budou mít i klienti z chráněného bydlení v Neratově s lehkým a středně těžkým mentálním postižením.

Podle ředitelky SRP Blanky Brandové je velkým přínosem, když se celé rodiny s hendikepovanými dětmi sejdou i mimo školská a zdravotnická zařízení a mohou si tak vzájemně sdělit osobní poznatky a často i začít spolupracovat.

Dětský koutek

„Je to krásná tradiční akce, kdy mohou rodiny strávit báječné odpoledne v atmosféře dostihových závodů," řekla Blanka Brandová.
Ve velké lóži je pro děti připraven i dětský koutek.

Jejich rodiče si mohou také vsadit na dostihy na terminálu přímo v jejích prostorách. Přímo na místě nechybí ani občerstvení.

„Zájem o tuto akci je obrovský. Dostali jsme 350 vstupenek, které využijí zájemci z celého Pardubického kraje," podotkla ředitelka SRP.

Poslední letošní dostihová sobota je oproti jiným dnům kratší. První dostih začíná již dnes úderem pravého poledne, poslední – závěrečná cross country (Cena Orphee des Blins) – se pojede odpoledne v 15:30 hodin.