Gentlemani nejen na hřišti… Basketbalový  klub BK JIP Pardubice se zapojil do charitativního projektu McDonald´s nazvaného McHappy Day. Aneb. Kupte si v restauraci McDonald´s na pardubické třídě Míru něco na zub od pardubických hráčů Zbyňka Pospíšila a Coreyho Muirheada. Získáte jejich podpis spolu se vstupenkou na nejbližší domácí zápas. A hlavně přispějete na dobrou věc.

Charitativní akce McHappy Day je jednou z pravidelných aktivit, kterými se společnost McDonald´s snaží ulehčit nepříjemné životní situace mnoha rodin. V tento den je vždy polovina tržeb z prodeje všech porcí hranolků a veškerý výtěžek z prodeje charitativních samolepek „Pomocná ruka" věnován na činnost obecně prospěšné společnosti Ronald McDonald Charity. Prostřednictvím jí výtěžek putuje na financování ubytovacích kapacit pro dlouhodobě nemocné děti a jejich blízké v areálu FN Motol v Praze. Pro zajímavost: v roce 2010 putovalo v rámci McHappy Day na konto Ronald McDonald Charity celkem 2 028 524,20 korun.

Ve čtvrtek zajímavá podívaná. Od 14.00 do 15.30 vás za pokladnou McDonald´s v provozovně na třídě Míru jistě s úsměvem na tváři obslouží pardubický kapitán Zbyněk Pospíšil a křídelník Corey Muirhead. O půl čtvrté odpoledne se k nim připojí rozehrávač Evaldas Žabas (dole) a všichni tři se budou podepisovat na hráčské kartičky.

Každý, kdo si ve čtvrtek 22. 11. listopadu zakoupí u McDonald´s na třídě Míru samolepku „Pomocná ruka" v hodnotě dvaceti korun, získá kromě podpisu pardubických hráčů i jednu vstupenku na páteční zápas s NH Ostrava.   Rovněž před tímto utkáním bude u turniketů pokračovat celosezonní divácká soutěž ve střelbě na koš Tref se s McDonald´s (od 17 do 18 hodin). Přičemž děti během ní pobaví klaun jménem Ronald McDonald.