Víte co se říká? Do třetice všeho dobrého. Pardubické basketbalisty už ale toto rčení minulo, lépe řečeno prošvihli ho. V letošní sezoně totiž prohráli v Prostějově už třikrát. Před dnešním duelem ho mění na: Do čtveřice všeho dobrého…

3. semifinále – úterý 18.00: Ariete Prostějov – BK JIP Pardubice (přímí přenos na ČT Sport).

Můj dům – můj hrad. V semifinálové sérii to platí bezezbytku. Beksa se po střeleckém trapasu v prvním utkání před svými fanoušky napila živé vody. Ve druhém střetu se zase trápili střelecky Orli, když nepřesáhli ani hranici šedesáti bodů.
„Páteční zápas, to bylo play-off se vším všudy. Hodně nám pomohlo domácí prostředí, které máme fantastické. Až to ale vezmeme z jednoho či druhého konce, víme, že pokud chceme pomýšlet na finále, prostě musíme jednou vyhrát venku. A už ten dnešní  zápas takto musíme pojmout," má jasno pardubický kapitán Zbyněk Pospíšil.

Jeho trenér by ve třetím měření sil rád navázal na taktiku z toho druhého.

„Podle mého názoru budou rozhodovat detaily, včetně soubojů jeden na jednoho. Ani jeden tým nebude chtít dovolit soupeři otevřené střely, což se ukázalo už v zápase u nás v Pardubicích. Nesmírně důležitý bude obranný výkon. My jsme se oproti prvnímu utkání v Prostějově dokázali zlepšit jak v defenzivní části, tak v útoku, kde jsme měli lepší pohyb míče. Také jsme disponovali větším počtem hráčů, kteří na sebe dokázali vzít odpovědnost a byli agresivní směrem ke koši. Nebylo to jako v úvodu série jen o dvou či třech hráčích. V tomto bychom chtěli pokračovat i v dalším průběhu série," vyslovil přání pardubický lodivod Dušan Bohunický.