A je to v háji… Pardubičtí florbalisté nezvládli klíčový zápas o postup do play off a čekají je záchranářské peripetie. Dvě kola před koncem ztrácejí na osmé místo pět bodů, které se při horších vzájemných zápasech se Spartou zvyšují na šest.

M&M reality Sokol Pardubice – GE-TRA Floorball club Liberec 2:5 (0:2, 2:1, 0:2). Branky: 27. Brychta, 33. Teichman (Vacík) – 5. Klucho (Štěpánek), 20. Křenek (Hůza), 38. Lisa, 60. Křenek, 60. Štěpánek (Křenek). Sestava Sokola: Pipek – Šťastný, Kosejk, Dziurdzik, Granec – Zozulák, Teichman, Brychta, Vichr, Kunát, Bahník, Vacík, Trojan, Janeček.

V podobných zápasech rozhoduje první vstřelená branka. Bohužel pro domácí padla do jejich sítě. V 5. minutě Pipek sice kryl Štěpánkovu střelu, ale pak se míček vykutálel vedle jeho nohy a pro Klucha už nebyl problém skórovat – 0:1. Sokol hrubě podcenil závěrečné vteřiny prvního dějství a v čase 19:56 inkasoval podruhé.

„V první třetině se odehrával spíše bojovný, než pohledný florbal. Šance byly na obou stranách, ale branky padaly jen do naší sítě,“ posteskl si kouč Jan Felsenberg.

Ve 27. minutě ukončil ohromný závar před Vaníčkovou brankou bekhendovou střelou do šibenice Brychta – 1:2. Zanedlouho bylo vyrovnáno, když Vacík našel křížnou přihrávkou Teichmana a ten nadvakrát dopravil balonek do hostující sítě. Jenže ve 38. minutě se po chybné rozehrávce domácích dostal míček k Lisovi, a ten zamířil přesně nad Pipkovo rameno.

„Do prostřední části jsme nastoupili jako vyměnění. Vyrovnali jsme a náš tlak pokračoval. Dvakrát škoda dalšího gólu do šatny,“ podotkl jeden z pardubických koučů.

Rovněž v závěrečné třetině měl Sokol převahu, která však nebyla už tak výrazná. Příležitostí na vyrovnání však měl mnoho. Buď domácí stříleli mimo nebo naráželi na výborného gólmana. A tak zápas dospěl až do závěrečné power play domácích. Ani ta se jim však nevydařila, dvakrát inkasovali do prázdné branky a odešli poraženi.

„Odehráli jsme další utkání, ve kterém jsme podali solidní výkon. V určitých fázích jsme soka přehrávali, ale stejně jako v některých zápasech jsme doplatili na mizernou koncovku a zbytečně inaksované góly,“ dodal Jan Felsenberg.