To Svitavy po prohře v Nymburce 106:70 smutní. I když. Za první půli se vůbec nemusejí stydět. Prohrály ji o jediný koš, když dokonce chvíli vedly!

Pardubičtí hráči prožili hororový úvod. Za šest minut dostali jednadvacet bodů.
„Chybovali jsme na doskoku a nedokázali jsme držet řešení ústecké útočné kombinace pick-and-roll. Tím jsme se dostali do špatných obranných rotací a dali soupeři možnost otevřených střel, které proměňoval," vrací se k nejhoršímu úseku pardubický asistent Dušan Bohunický.

Zápas se z pohledu „Beksy" proměnil ve stíhačku. V posledních pěti minutách se dostala z osmibodové ztráty do dvoubodového vedení.
„Hodně nám pomohla zlepšená aktivita v obraně hráče s míčem. Hlavně Kotas vytvářel velký tlak na driblujícího protihráče. Na útočné polovině pak Žabas svými nájezdy pod koš dokázal lépe napichovat ústeckou obranu. Dostávali jsme míč do vymezeného území a uvolnil se i prostor pro volné střely z dálky Faifra," popisuje Bohunický náhlý obrat.

Pro zajímavost Pardubice vedly v utkání pouze padesát vteřin. Chvíli na začátku a krátce v samotném závěru.
„Největší spokojenost je se ziskem dvou bodů, ale herní projev  nebyl moc dobrý, " přiznává Dušan Bohunický.
Svitavští se do boje proti kompletnímu Nymburku pustili s vervou a převáděli do reality slova svého trenéra Lubomíra Růžičky, že každá dobře odehraná čtvrtina pro ně bude velkým přínosem.

Dobré, ba dokonce výborné čtvrtiny odehráli Tuři dokonce dvě, a to tak, že se diváci nestačili divit. Vždyť ještě ve 20. minutě o bod vedli a teprve trojka Abramse zajistila favoritovi poločasové vedení 43:41.
Do druhého poločasu vletěl Nymburk úplně jinak, počáteční pasáž vyhrál 17:1 a tady se definitivně utrhl. Hosté ještě po třiceti minutách drželi patnáctibodový rozdíl, ale ve čtvrté  čtvrtině už nestačili. O vývoji utkání vypovídají výsledky poločasů –  43:41 a 63:29.
„Za dvacet minut musím hráče pochválit. Několik dobrých momentů jsme měli i po změně stran," uvedl po utkání svitavský lodivod.