Není úniku! Nebojte, nezveme vás na akční film s van Dammem. Spíše popisujeme situaci pardubických basketbalistů ve čtvrtfinále play off Mattoni NBL. S Děčínem prohrávají 1:2 na zápasy a pokud zítra severočeského soupeře neporazí, tak letos končí. A to si nikdo z nich nepřeje. Za všechny promluví pivot PETR BOHAČÍK.

Petře, série se naposledy přesouvá do Pardubic. Co musíte udělat proto, aby jste se mohli vydat ještě jednou do Děčína?
Musíme vyhrát (úsměv). Ne vážně. Prohráváme sice na zápasy, ale myslím si, že pořád máme velkou šanci srovnat stav na 2:2.  Stačí navázat na první domácí utkání, ve kterém jsme se Děčínu vyrovnali v jeho nejsilnější zbrani. Tedy agresivitě. To bylo to, co nám chybělo ve druhém venkovním duelu. Musíme použít děčínské zbraně proti nim.

Říkáte vyrovnali. Já bych nebyl tak skromný a klidně pravil, že jste protivníka v agresivitě předčili, nemyslíte?
Je pravda, že jsme  agresivní hrou Děčín vykolejili a jeho hráči z toho byli pěkně vykuleni. Hráli jsme na ně tvrdě a oni najednou nevěděli, co mají dělat. Z toho vyplynulo, že jsme jim dovolili jen 52 bodů.

Nejenom, že nevěděli co mají dělat, ale vy jste je utavili…

A to máme v plánu i teď. Chceme po celý zápas udržet maximální nasazení a vysoké tempo. Po uzdravení všech hráčů máme nejsilnější rotaci a toho se budeme pokoušet využít. Zase se hraje na Dukle, takže  znovu očekáváme bouřlivou atmosféru.

Původně se mělo utkání  odehrát v ČEZ Areně. Na poslední chvíli ovšem došlo ke změně. Jak jste přijali zprávu, že se bude hrát v menší hale na Dukle?
Přijali jsme to pozitivně a měli jsme z této zprávy radost. Už po minulém domácím zápase jsme se všichni shodli v kabině, že to byla parádní volba. Hrát v takové kulise je opravdu zážitek.