Češi hráli hned v první minutě přesilovou hru, ale nevyužili ji. Domácí hokejbalisté měli v úvodním dějství více střeleckých pokusů, ale Indie se ubránila.

To platilo i o závěru druhé třetiny, kdy hráči Česka měli k dispozici přesilovku pět na tři. A to celé dvě minuty. Ke slovu se dostal i videorozhodčí, ale musel jen konstatovat, že míček poskakoval těsně vedle tyčky.

Góly začaly padat až v poslední pětiminutovce. Nejprve ovšem pardubickou halu zmrazil Chima, jenž se trefil z dorážky a poslal Indii do vedení. Po necelé minutě bylo vyrovnáno, když před brankou doklepával Tomáš Wróbel.

A za dalších devět vteřin Češi stav otočili. Po střele Kubeše se k míčku dostal Jan Bílý a povedlo se mu ho dostat za brankovou čáru. U obou tref si rozhodčí vyžádali konzultaci s kolegou u videa. "To byly hrozné nervy. Ale u mé trefy jsem si byl jistý, že gól platil," komentoval Bílý, útočník extraligových Pardubic. Právě on pak ještě šest vteřin před koncem duelu přidal do prázdné branky třetí český gól.

„Smekám před soupeřem z Indie, protože hrál velmi chytře od obrany. Věděli, v čem je jejich síla. Několikrát jsme měli v utkání štěstí, ale taky střeleckou převahu, která se nám vrátila na konci zápasu," uvedl Jaroslav Pavlík, asistent trenéra českého týmu.

„Měli jsme spoustu šancí, ale nedali jsme gól ani z přesilovek. Chtěli jsme vyhrát i pro diváky, kteří nás neuvěřitelně podporovali," doplnil Jan Bílý k téměř pětitisícové návštěvě, která přišla do pardubické Tipsport areny.

V pátek jsou na programu oba semifinálové zápasy. Zápas českých hokejbalistů proti Slovensku začne ve 21.15. Ještě před ním se v semifinále světového šampionátu potkají i hokejbalisty České republiky a Slovenska (od 18.30).

Česká republika - Indie 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 42. Wróbel, 42. Bílý (Kubeš), 45. Bílý – 41. Chima (Gill). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 4932.
Sestava Česka: Heczko – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel.