Pardubičtí jsou v přípravě na novou sezonu, ve které je po sestupu z extraligy čekají boje ve druhé nejvyšší soutěži. „V dosavadní společné letní přípravě mužů a juniorů má trenérské trio Říha ml. – Smolík – Kořínek k dispozici na třicítku hráčů, z nichž drtivá většina projde prvním herním testem právě v následujících dnech. Test hráčů je totiž hlavní motto Sokola na letošním Czech Openu,“ uvedl Jan Felsenberg, tiskový mluvčí pardubického klubu. Na letošním ročníku jim los do základní skupiny přiřadil norský Barums Verk, italský tým Fanatics Gargazon a SFK Havířov.

Na pražském turnaji se představí i další týmy Sokola. Juniorský tým se ve skupině střetne s maďarským Diamonds SK a dále s 1. FbK Rožnov pod Radhoštěm, FBC Pepino Ostrava a Wizards DDM Praha 10. Rezervní tým Sokola ve skupině narazí na tuto trojici – Innebandidos (Rakousko), Sveiva Oldstars (Norsko) a Paskov Saurians.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open 2008 se koná od 31. července do 3. srpna v Praze za účasti 239 týmů z 18 zemí. Družstva mužů, žen a juniorů jsou rozdělena do několika kategorií. Zápasy se hrají ve čtrnácti pražských halách včetně Areny HC Sparta. Czech Open se koná od roku 1994 a pardubičtí florbalisté patří mezi tradiční účastníky.

(Tomáš Rais)