Celkem šestatřicet jízd rozhodlo o tom, že do elitního seriálu MČR Flat tracku nejlépe vstoupil Pavol Pučko, který vyhrál před Danielem Plecháčem a Jiřím Krausem. Ve druhé kategorii nazvané Classic vybojoval prvenství Aleš Plecháč před Jakubem Matějíčkem a Jiřím Mikšovským.

Ve středu se v Pardubicích uskuteční další závody, na ovál vyjedou jezdci, kteří bojují o přebornický titul.

Tento závod a a společně s ním i sobotní v Březolupech určí sedm jezdců, kteří doplní elitní osmičku v boji o titul mistra republiky v pražském prvomájovém závodu.

Předpokládá, že na svítkovskou dráhu vyjedou i někteří z těch nejlepších, protože pro Hynka Štichauera či Ondřeje Smetanu to může být ten správný závod, aby se dostali do závodního tempa. Na jejich výsledek není brán v otázce postupu na zřetel, ale jednoznačně zkvalitní boje těch ostatních.

Do finále se budou chtít z pardubického klubu probojovat Jaroslav Petrák, Martin Mejtský nebo Josef Novák, nejvážnějšími soupeři jim budou Zdeněk Holub, Michal Škurla a Filip Hájek (zástupci AK Markéta Praha).

Do závodu jsou přihlášeni i jezdci Březolup a slovenské Žarnovice, nechybí ani německá dívka Sindy Weberová, která startuje s českou licencí.

Součástí závodu je i úvodní závod Mistrovství České republiky juniorů ve třídě do 125 ccm na klasické dráze s pardubickým Janem Jeníčkem na startu. Začátek středečního klání ve Svítkově je od 18 hodin.   (pm, tr)