Třešnička bez dortu… Pardubický klub hned první den obřího podniku Czech Open pořádně zaskočil florbalovou veřejnost. Postaral se totiž o největší senzaci celého turnaje. Ani výhra nad slavným Pixbem Wallenstam však nestačila k přímému postupu z nabité základní skupiny. Sokol pak v prvním utkání vyřazovací fáze ztroskotal na Bohemians.

PRVOTŘÍDNÍ SENZACE

V historicky prvním utkání Pardubic v elitní kategorii na Czech Open si Sokol vyšlápl na proslulé švédské Pixbo. Po brankách Dleska a Janečka se Východočeši dostali do nečekaného dvoubrankového vedení. V dalším průběhu výkon švédského týmu nabral na obrátkách a Pixbo dokázalo srovnat. Deset vteřin před koncem však o nečekané výhře Pardubic rozhodl mladík Pakosta a rozradostnil zaplněnou halu na Vinohradech.

„Ohromně si toho ceníme. Pixbo je jeden z nejlepších klubů na světě a nám se ho podařilo porazit. A ne tím, že bychom měli obrovské štěstí, ale tím, že jsme odehráli výtečné utkání a vytvořili si více šancí než soupeř. Jsem rád, že jsme si dokázali, že je v našich schopnostech takto kvalitní utkání odehrát. Ale bohužel rozdíl je v tom, že top týmy dokáží takové výkony pravidelně opakovat, zatímco my ještě ne. Přestože jsme si po zápase vytyčili jako další cíl zopakování stejného výkonu, už se nám to ani v jednom ze tří dalších nepodařilo," krčí rameny trenér Ondřej Vichr.

PŘÍMÝ POSTUP UNIKL

Hlavní pardubický kouč naráží na další zápasy ve skupině, které už Sokol vyhrát nedokázal. Nejprve prohrál se švýcarským vicemistrem Könizem 4:8 a následně v boji o přímý postup do osmifinálové skupiny podlehl Vítkovicím 3:5.

„S Könizem jsme udělali několik laciných chyb v obraně a to soupeř trestal. S Vítkovicemi nám půl zápasu trvalo, než jsme se srovnali se změnami v sestavě, protože šanci dostali i hráči širšího kádru. I tak jsme si ale na konci vytvořili tři stoprocentní šance. Mohli jsme vyrovnat a tím postoupit přímo do osmifinálové skupiny. Bohužel jsme ale při hře bez brankáře inkasovali, a tak jsme museli do předkola play off," ohlíží se za turnajem Ondřej Vichr.

KLOKANI JE PŘESKOČILI

V předkole narazil Sokol na pražskou Bohemku, se kterou sehrál mnoho vypjatých zápasů a nejinak tomu bylo i tentokrát. Velmi emotivní zápas dovedli do vítězného konce Pražané, Východočeši nedokázali využít závěrečného tlaku a podlehli 3:4.

„Poslední zápas nebyl moc pohledný. Místo florbalu bylo k vidění hodně osobních soubojů a faulů na obě strany. Cením si toho, že jsme se dokázali vzchopit a ze stavu 1:4 stáhli na 3:4, víc už jsme ale nedokázali. Z vypadnutí v prvním vyřazovacím kole tak panuje určitě lehké zklamání. Výkon a výsledek proti Pixbu nám už ale nikdo nevezme. Teď je jen na nás, abychom se ho naučili pravidelněji opakovat," dodává Vichr.

MEDAILE SE VYHNULY

Pardubické celky tak odjely z Czech Open po čtyřech letech bez cenného kovu. Nejdále ve své kategorii došli junioři, kteří vypadli v osmifinále s Chodovem po výsledku 1:3. Ženský tým skončil na holích rakouských Wombats v 1/64 finále a mužský B tým došel jen o kolo dál, ve kterém podlehl béčku Sparty Praha.