Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Před vyhlášením nejlepších sportovců Pardubicka

Pardubice – Tradičním ohlédnutím za uplynulým rokem v oblastni tělovýchovy a sportu je vyhlášení nejúspěšnějších sportovců pardubického regionu, a také sportovců Pardubického kraje.

31.1.2010
SDÍLEJ:

Foto:

Proto jsme se zeptali šéfa Pardubické sportovní organizace ČSTV Zdeňka Čiháka na několik otázek.

1. Když se ohlédnete za minulým sportovním rokem, co příjemného se vám vybaví?
Některé sporty mají dvě tváře, jarní a podzimní. Celkově jsem byl spokojen s výkony hokejistů, basketbalistů, oceňuji triumf žokeje Josefa Váni ve Velké pardubické. Velkou radost a naději pociťuji u příležitosti podzimního tažení fotbalistů FK Pardubice v divizi, kteří si vytvořili dobrou pozici před jarními odvetami s tím, že se zde objevila šance zaútočit na postup do ČFL. Nepovšimnout si nelze ani druhého místa ligového dorostu FK Pardubice. Fotbalisté dokazují, že si dokáží vychovat výborné hráče a potřebují jen odpovídající podmínky, aby neocházeli jinam. Potěšili mně nové kabiny pro hokejbalisty Svítkova, veslaři jsou dokončují dostavění loděnice, softbalisté obdrží dotaci na rekonstrukci hřiště a sociálního zázemí. Tyto investice od ČSTV jsou ve výši 14 miliónů korun.

2. Ano, to jsou pozitiva, ale obraťme list, s čím jste nespokojen, co vám doslova pije krev.
Nejsem spokojen s financováním sportu od státu. Výsledek je doslova obludný. V Evropě je na tom hůř jen Malta a Bulharsko. Pro srovnání, v ČR činí částka na jednoho obyvatele 300 korun ročně na obyvatele, kupříkladu ve Francii 5000 korun. Sazka a.s. a její vlastníci byli v roce 2001 požádáni vládou ČR o zajištění výstavby haly pro pořádání Mistrovství světa v ledním hokeji. Akcionáři ve svízelné situaci vyhověli, ale teď jsou kritizovaní a znevýhodňováni. Peníze, jimiž se hala splácí a ještě jedenáct let bude, však citelně chybí českému sportu a silně pociťujeme to i my v Pardubicích.

3. Blíží se slavnostní vyhlášení sportovců Pardubicka, nominace je již známá. Který sportovec mezi oceněnými má vaše sympatie a uznání?
Na to může mít každý svůj názor, ale osobně oceňuji výsledky plavce Jiřího Jedličky, v kategorii tělesně postižených atleta Martina Němce, ve veteránech Přemysla Duška (kanoista). V mládežnických kategoriích si velice vážím výsledků nadějného vícebojaře Jaroslava Hedvičáka, kanoisty na divoké vodě Ondřeje Rolence, mistra světa juniorů… Proto se 10. února moc těším na slavnostní vyhlášení do KD Hronovická.

Autor: Jaroslav Mach

31.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení