Bleskový maraton je obrovským lákadlem pro všechny účastníky Czech Open, byť o jeho náročnosti nelze pochybovat a pro mnoho vysoce postavených hráčů nepřipadá v úvahu, aby se ho účastnili vzhledem k dalšímu nabitému programu. To nic ale nemění na tom, že vždy je účast hojná a samozřejmě i kvalitní.

Letos tomu nebylo jinak. Přes šedesát hráčů všech úrovní se účastnilo tzv. blitz maratonu, tedy otevřénoho mistrovství v této disciplíně. Nejprve si zahrál každý s každým. Následně se utvořili čtyři finálové skupiny. 

Nebylo až takovým překvapením, že vítězem a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Jakub Půlpán, který byl zároveň i nejvyšše nasazeným hráčem s ELO 2495. S pětibodvou ztrátou se za ním na druhém místě objevil ukrajinský hráč Goroshkov. Třetí pozice pak patřila Jirovskému.

Jedna velká loterie

Cizinci řádili. Fischerovy šachy jsou poměrně zvláštním druhem hry, byť pro mnoho hráčů je to právě ta nejatraktivnější disciplína. Ptáte se proč? Zvláštností je, že před každým kolem (partií) se losuje rozestavení figurek a hráči tak nemohou používat připravené a natrénované taktiky. 

Češi tentokrát na "bednu" nedosáhli. Na prvním místě se umístil, poměrně překvapivě, polský Maciej Swicarz. Druhá příčka pak patřila nejvýše nasazenému Bogdanu Lalicovi. Třetí skončil Andrejs Strebovks. 

close Stupně vítězů Fischerových šachů. info Zdroj: pořadatel zoom_in Stupně vítězů Fischerových šachů.

Program na další dny 

Dnes: Otevřený superbleskový turnaj (10:00 - 14:45), Otevřené mistrovství ČR v rapid šachu se zápočtem na ACP TOUR, rapid ELO FIDE a rapid LOK ČR (18:00 - 21:30). 

Zítra: Otevřené mistrovství ČR v rapid šachu se zápočtem na ACP TOUR, rapid ELO FIDE a rapid LOK ČR (9:00 - 18:00).

Pátek: Velmistrovský turnaj (1. kolo - 15:00)