Pardubice – Po třech letech se dostali přeloučští basketbalisté do nadstavbové části druhé ligy. A hned narazili na jeden z nejofenzivnějších týmů celé soutěže. Napínavý zápas přinesl vše, co k basketbalu patří. Tedy plnou halu, emoce, zmrtvýchvstání domácího týmu, prodloužení a nakonec i šťastnou koncovku nebo pohár pro nejlepší mužstvo skupiny B. Tým BK Přelouč nakonec dramatickou bitvu vyhrál nejtěsnějším rozdílem a do Rokycan pocestuje s jednou výhrou v kapse.

„Ve vyrovnané první čtvrtině si Rokycany vypracovaly sedmibodový náskok a přetahovaná ve skóre trvala až do 18. minuty, kdy jsme se dostali do tříbodového vedení. Konec první půle a začátek druhé nám ale vůbec nevyšly a ve 25. minutě jsme prohrávali 45:61. Obrat zařídil osmi body Milan Sojka a do čtvrté čtvrtiny jsme šli se stále hratelným mankem deseti bodů. Po pár minutách jsme dokázali otočit a vedli jsme o šest. Jenže pak se skóre začalo opět přelévat z jedné strany na druhou a těsně před koncem vedl soupeř o čtyři body. Martin Roub ale zachoval chladnou hlavu a pěti body, ze svých patnácti ve čtvrté periodě, otočil skóre v náš prospěch. Faul na soupeřova nejlepšího střelce Honomichla znamenal dvě úspěšné šestky a Rokycany znovu byly o bod ve vedení. Lubor Pacák těsně před koncem jednou šestkou srovnal na 94:94 a poslal zápas do prodloužení. V něm hosté vedli až do poslední sekundy, ale se závěrečným klaksonem se trefil Aleš Zikmunda a rozhodl velmi napínavý duel," popsal utkání přeloučský trenér Petr Novotný.

Tahouny vítězného týmu byli Roub se Zikmundou, ale velmi užitečné byly zkušenosti Marka a Sojky.

V první lize basketbalistů mají za sebou předkolo play-off mladíci BK Synthesia. Nestačili na zkušenější tým Litoměřic a po dvou prohrách jejich cesta soutěží končí. V domácím prostředí jim vyšla první půle, ale po přestávce se přestala dařit střelba a bylo rozhodnuto. V odvetě rozhodl litoměřický tým už v první čtvrtině, kterou vyhrál 28:10.

K pořadatelství MČR kadetů U17 mají nakročeno svěřenci trenéra Procházky. V sérii hrané na tři vítězství vedou po domácích zápasech 2:0.

V domácím prostředí uspěli také mladší žáci BK Synthesia A, kteří vyhráli svoji skupinu předkola MČR. I tentokrát nepoznali hořkost prohry a hladce postoupili na MČR v Benešově, kde jejich prvními soupeři budou Pelhřimov, SAM BŠM Brno a Liberec. Béčko mladších žáků dohrálo žákovskou ligu a ve své skupině obsadilo osmé místo.

Pokračovala i extraliga starších žákyň ve které Studánce patří po 20. kole čtvrté místo. Starší minižačky téhož klubu si vybojovaly postup do předkola MČR v Praze a tam je budou čekat Chomutov a Karlovy Vary.