Vždy zde rostli výborní basketbalisté, mnozí prošli i mládežnickou základnou v Pardubicích. Přeloučská sokolovna zažila nejeden dramatický zápas s fantastickou diváckou kulisou. Úspěchy v průběhu let slavili snad všechny věkové kategorie.

Nyní je z Přelouče hlášena významná změna. Ustaven byl Basketbalová klub (BK) Přelouč. Rozhodla o tom valná hromada basketbalistů.

Rozhodnutí oddílu opustit Sokol je motivováno přechodem do právě dokončované haly, kde všechna družstva budou hrát svoje soutěžní zápasy. Rozměry hrací plochy budou vyhovovat požadavkům pro jednotlivé soutěže a tak konečně odpadne únavné dojíždění k zápasům do Chvaletic či do konce do Pardubic.

Po dohodě do BK přejdou všichni hráči i funkcionáři. Určitě je na místě připomenout, že basketbalový oddíl vznikl v Přelouči již v roce 1946 při zdejším TJ Sokol. V průběhu let hrál jako ZSJ Tesla, DSO Spartak, TJ Slovan MěNV, TJ Tesla a od roku l990 se opět vrátil k Sokolu. Řada členů, zejména těch starších si však členství v Sokole dál zachová.

Nový výbor BK Přelouč bude pracovat v tomto složení: předseda – Ing Dašek, členové – Martin Bulušek, Petr Heřman, Josef Válek a Jakub Král. Do nové sezony přihlásí oddíl pět družstev, do Vč. ligy muže A a ženy, do Krajského přeboru muže B, dále minižáky a minižákyně. Činnost zahájí i přípravky nejmladších minižáků.

I když výstavbou nové haly již nebrání nic tomu, aby zde družstva hrála vyšší soutěže, přesto se ženy vzdaly kvalifikace o postup do II. ligy (druhý Jablonec ji uhrál) a družstvo juniorů U 18 přenechalo ligu družstvu Sokola Hradce Králové.

Důvody byly jednak finanční, ale také z důvodu úzkých kádrů. Většina žen je v týdnu mimo Přelouč a sjíždí se nepravidelně až na víkend. Bylo proto otázkou, zda vůbec do nějaké soutěže družstvo přihlásit…

Z družstva dorostenců minimálně čtyři budou hrát v týmu BK Synthesia, nedávno získali v pardubickém dresu v kategorii U16 zlaté medaile.. Ostatní dorostenci doplní družstva mužů BK Přelouč.

Důležité však je, že v pořadí již 64. sezonu zahájí přeloučtí basketbalisté již v novém oddíle a také v pěkném prostředí nové haly.