Neberte to však, že Cimburek je nějakým ořezávátkem. Byť jeho účást na seniorském šampionátu byla premiérová, tak za sebou tento pardubický rodák má několik úspěchů. Mezi největší rozhodně patří, že na loňském juniorském mistrovství světa se stal dvojnásobným vícemistrem. 

Nenechal se však ani zahanbit při své premiérové účasti mezi dospělými. Vybojoval 9. místo na 400RP a 11. místo na 100RP. Navíc byl členem mužské štafety na 4x100 metrů, která trochu nečekaně došla až do finále, kde skončila osmá.

Vzpomínky nebude mít Daniel Cimburek jen na závody, ale také na okolnosti, které tomu předcházely. Tomuto mladému závodníkovi totiž nedorazilo zavazadlo, takže krom monoploutve si musel zbylé vybavení půjčit od kolegů ze Slovenska.

Ve výsledku jsou ale dojmy ze šampionátu pozitivní.

„Plavání s ploutvemi je v Kolumbii hodně populární, na finále chodilo třeba tři tisíce diváků. Navíc když získal medaili někdo z Kolumbie, tak to byla atmosféra, kterou asi nikde jinde nezažiji,“ sdělil své dojmy Cimburek.

Nyní čeká plavce Klubu potápěčů Pardubice zasloužená pauza do konce prázdnin a poté opět příprava na novou sezonu.

„Příští rok bude Mistrovství Evropy, kde bych chtěl stlačit své osobnírekordy a umístit se do osmičky,“ přiblížil své plány Cimburek.

(Anna Cimburková)