Jejím vyvoleným však nebyl zástupce opačného pohlaví, nýbrž bowling. „Ve vztahu“ je sedm let a společné soužití už přineslo první plody. Stříbrné plody. 

Eliška Krummerová se stala vicemistryní v singlech na MEJ v Tilburgu.Eliška Krummerová se stala vicemistryní v singlech na MEJ v Tilburgu.Zdroj: sportovce

Ráda shazovala kuželky

Eliška Krummerová pochází z Ústí nad Orlicí, z podhůří Orlických hor se známými středisky zimních sportů. Například do Letohradu, který je baštou českého biatlonu, to má nějakých patnáct kilometrů.

„K zimním sportům výrazně netíhnu. Z lyžování mám strach, na snowboardu jsem si nalomila zápěstí a běžky mě zkrátka moc neberou,“ směje se Krummerová.

Eliška Krummerová se stala vicemistryní v singlech na MEJ v Tilburgu.
Stříbrná bowlerka Krummerová: Mezi top čtyřkou jsem se smála od ucha k uchu

Vzhlédla se v úplně jiném odvětví. Charakterizuje ho koule s otvory a kuželky. A rozhodně při něm nemrzne…

„S mamkou a taťkou jsem chodila do herny a strašně mě bavilo shazovat kuželky. Tak mě zapsali do kroužku. Poté se mě ujal profesionální trenér Jaroslav Morávek a začala jsem hrát turnaje České bowlingové asociace,“ popisuje své začátky.

Sní o PWBA i olympiádě

Brzy prorazila také na evropské scéně. Dodnes jí patří nepsaný titul nejmladší medailistka evropského šampionátu. V době konání juniorského ME v Alborgu totiž ještě neměla ani občanku.

„Bylo mi čtrnáct let a dvacet čtyři dní. Do Dánska odjel náš dívčí tým jako absolutní outsider. A nakonec Češky porážely bowlingové velmoci,“ vrací se k týmovému stříbru Krummerová.

Na tento cenný kov navázala letos v Tilburgu. V prestižnější soutěži jednotlivců.

„Hlavně jsem si vytyčila, že se chci dostat do Masters, tedy mezi top 24 hráček Evropy. Podvědomě jsem na cenný kov pomýšlela, ale nechtěla jsem si tuto myšlenku příliš pouštět do hlavy.“

Skrytý útok na medaile vzal za své, když v Nizozemí senzačně ovládla kvalifikaci.

„Po soutěži dvojic a týmů, které se mi hrubě nevydařily, to musel být šok pro všechny. Stříbro ze singlu jsem nečekala, i když jsem na to výkonnostně měla,“ přiznává.

Eliška Krummerová.
Stříbrná bowlingová radost Krummerové

Mladý bowlingový klenot nemohl uniknout trenérům národního týmu dospělých.

„Jsem součástí širší ženské reprezentace, která se připravuje na nominaci na ME 2022. Mým velkým cílem je ale PWBA, neboli turnaje nejlepších bowlerek světa.“

Ve vzduchu visí ještě možnost startu na olympijských hrách, kam se bowling snaží vehementně protlačit.

„Od té doby, kdy se ta možnost jeví jako reálná, se objevil můj největší sen. Věřím, že v roce 2028 bude zařazen na olympiádu a naše země vyšle českou bowlingovou výpravu,“ zasní se Krummerová, která v Ústí hájí barvy TACL Letohrad.