Hráči se sešli na Letním stadionu a odtud se přesunuli na Slovany, kde budou trénovat i dnes. Ve čtvrtek večer mají tréninkovou jednotku od 20 hodin v Ohrazenici.

Novými tvářemi jsou František Lukeš a Jakub Adam. Oba jsou pardubickými odchovanci. Lukeš (1989) prošel pardubickou mládežnickou základnou, později odešel do Slavie Praha. Na podzim hostoval v Letohradě. Adam (1965) je odchovancem AFK SKP Pardubice, také on působil v mládežnické základně FK AS Pardubice. Zde hrál i 2. ligu za působení trenéra Půlpita. Později odešel do ligového Jablonce. Rok a půl působil v Letohradě a nyní se také on vrací zpět.

“Mohl bych hrát ČFL za B tým Jablonce, ale nezdálo se mě to fotbalově zajímavé. V Letohradě se mně líbilo, ale abych řekl pravdu již mě nebaví zdlouhavé cestování. Rád se vracím do Pardubic a věřím, že se Slovanem postoupíme do divize,“ sdělil včera Jakub Adam, jehož postem je levá strana zálohy či obrany.

Také František Lukeš neskrývá radost z návratu.

„Fotbalově jsem v Pardubicích vyrostl a důležité je, že Slovan má postupové ambice, do divize “ sdělil nový stopér Slovanu před svým prvním tréninkem v dresu Slovanu Pardubice.