Jarní Tip liga Pardubického deníku byla oficiálně zahájena. Již včera dorazily do naší redakce první soutěžní kupóny s tipy I. kola, které jsou zároveň registrací hráčů. Příští středu si všichni opíší svoje přidělené startovní číslo a od následného kola již mohou hrát i přes internet či SMS zprávou. Jarní soutěž bude mít dvanáct kol a potrvá do poloviny června.

Kupón vypadá jinak Novinkou je nová grafická úprava soutěžního kupónu, soutěžící budou tipovat zakřížkováním svého tipu. Poprvé vstupuje na scénu pivo Staropramen, tahákem je pro vítězného hráče hlavní cena přenosný DVD přehrávač s obrazovkou Senzor. Pravidla a způsob hlasování zůstávají na Pardubicku stejné, jenom hráče 1. kola žádáme, aby v tomto zkráceném týdnu podali svoje kupony co nejdříve, abychom je průběžně mohli zpracovávat.

Rady pro nováčky

V tuto chvíli jsou všichni potencionální hráči nováčky, protože ještě nemají přiděleno redakcí Pardubického deníku startovní číslo a proto do kupónu napíší N = nový hráč. Startovní čísla ze zimní Tip ligy již samozřejmě neplatí. Všichni hráči vstupují do soutěže přes novinový kupón a v těch dalších si volí způsob podle svého uvážení – noviny, internet či SMS zpráva. Bližší podrobnosti jsou uvedeny na www.tipliga.cz. V 1. kole tipujeme zápasy krajských soutěží Pardubického kraje, které se hrají o víkendu 29. – 30. března. Sledujte Pardubický deník.

Jak na to? Pokud hráč tipuje poprvé a to jsou v I. kole všichni, napíše, jak již bylo uvedeno, do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a vyplní jen své číselné heslo a ostatní údaje. Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic, například 0123 (či ročník narození). Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce. Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kupónu, do SMS zpráv nebo při hlasování na internetu. Každý hráč může tipovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním startovním číslem.

Bodování. Kupón obsahuje deset zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání v základní hrací době (1= vítězství domácích, 0 = remíza, 2= vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. U vybraného zápasu hráči vyplní poločas a konečný výsledek Správné trefy, která rozhoduje při určování vítěze kola (žádné body se však za ní neudělují ani neztrácí). Za každý správný tip soutěžící získává dva body, za chybný naopak jeden bod ztrácí. Vítězem daného kola se stává hráč s nejvyšším počtem získaných bodů. Úplná pravidla jsou uvedena na www.tipliga.cz.

Uzávěrka kola je na všech sběrných místech ve čtvrtek do 17 hodin, v naší redakci a v OC Grand pak v pátek do 16 hodin. Do stejné doby bude možné hlasovat od druhého kola na internetu či SMS zprávou. Soutěžní kupóny poslané poštou je třeba odeslat tak, aby v pátek byly v redakci připraveny ke zpracování.

Kam s kupóny?

Redakce Pardubického deník, tř. Míru (po a st 8–16.30, út, čt a pá 8 – 16), Lázeňské městské info centrum Lázně Bohdaneč, Restaurace U SOUDKU – Přelouč, Hostinec na Špici – Svítkov, Trafika Mlejnková, Polabiny (vedle Domu barev), Restaurace Pod Vinicí, Restaurace Anežka – Sezemice, Herna Bar Holice (u autobusového nádraží), OC Grand (ještě v pátek do 16.30 pro opozdilce) a Hypernova Pardubice (čtvrtek do 19 hodin). Platí zásada, každý čtvrtek v 17 hodin budou kupóny z uvedených míst odvezeny ke zpracování. Výjimka: Hypernova v čtvrtek do 19 hodin. V pátek lze podat soutěžní kupóny již jen v OC Grand a Pardubickém deníku, uzávěrka v 16 hodin.

Případné dotazy či nejasnosti uveďte na e–mailovou adresu: jaroslav.mach@denik.cz