Po prvním vítězném utkání v Pardubicích (82:78) se hodně sázelo na možnou narušenou psychiku prostějovských hvězd tím spíš, že Pardubice byly v letošní sezoně tak trochu postrachem BK Prostějov. Druhý zápas série měl však jasný průběh. Prostějov vyhrál 104:92 (24:16, 58:35, 87:59). V průběhu utkání si Hanáci vytvořili až třicetibodový náskok. Již ve 12. minutě hosté přišli o Trnku, nedařilo se Amesovi. Zápas byl velmi tvrdý, Gamma dokonce musel podstoupit šití… „Měli jsme výborný nástup do utkání a zápas rozhodli prakticky do poločasu. Pak jsme neudrželi koncentraci,“ sdělil trenér Prostějova Miroslav Marko. „V první polovině utkání jako bychom se zalekli postupové možnosti, nezvládli jsme velký tlak soupeře,“ vysvětluje pardubický trenér Stanislav Petr.

O všem rozhodl třetí zápas. Ten přinesl vyrovnanější průběh i když skončil výsledkem 91:76 (20:18, 42:40, 61:54). Prostějovu se podařilo otočit čtvrtfinálovou sérii ve svůj prospěch, ale rozhodující zápas se pro ně začal vyvíjet příznivě až v závěru třetí čtvrtiny. Utkání sice zahájil domácí Crisp tříbodovým zásahem, potom ale hru dlouho provázely nepřesnosti, zejména pak na straně prostějovského celku. Nervózní bitva pokračovala přetahováním o těsné vedení, v tom nejvýraznějším pětibodovém se do poločasu objevili Hanáci.

Druhá půle už domácím vyšla lépe a získali až patnáctibodový náskok (55:40), Východočeši se sice opakovaně vrátili na dostřel čtyř bodů, stálo je to ale hodně sil. Na obou stranách postupně ubývali vyfaulovaní hráči, kterých nakonec nedohrálo sedm, z toho čtyři na domácí straně. I tak Hanáci v polovině poslední části opět odskočili na dvouciferný rozdíl bodů a soupeře zlomili. „Náš tým měl problém s fauly u podkošových hráčů. Také jsme špatně hráli na soupeřovu zónu,“ řekl trenér třetího celku po základní části Miroslav Marko. Trenér Stanislav Petr si pochvaloval výkon svých svěřenců, ale z vyřazení neskrýval zklamání: „Byl to ještě tvrdší zápas než ten předchozí, ale tentokrát se naši hráči soupeře nezalekli, a tak první poločas měl velmi vyrovnaný průběh. Zlom přišel až ve třetí části, Hanáci tam získali dvanáctibodovou šňůru a rozhodlo. Ač jsme se ještě dotáhli až na čtyři body, neměli jsme již síly na obrat. Přes zklamání z vyřazení nemám z celé série špatný pocit. Škoda, že jsme neměli k dispozici Novotného a Striu…“ Hráči teď mají týden volna a pak by se pomalu měla vyjasňovat perspektiva týmu pro příští sezonu.