V Českých Budějovicích se konal republikový šampionát a pardubičtí závodníci vybojovali šest cenných kovů. Pět z nich se houpalo na krku Jiřího Jedličky. Po finále 200 m prsa byl na výsledkovou tabuli pohled snů: 1. Jedlička, 2. Jehlička… Medailí mohlo být více, ovšem zdravotní problémy neumožnily start Haně Palouškové.
Vystoupení plavců na mistrovství České republiky popsal závod po závodu pardubický trenér Tomáš Neterda.

První den

Program zahájila Tereza Sejpková sprintem na 50 m kraul a skončila na 18. místě. Do semifinále tedy nepostoupila. To se naopak povedlo dvojici Martin Sedlák a Roman Machytka. Stejně jako vyznavači kraulu nezaváhali ani prsaři a do semifinále postoupil Jirka Jedlička, David Jehlička i Roman Lang. Jan Petráň na 200 m znak doplaval na 22. místě a Katka Dudková na 400 m VZ na 23. místě. Na 200 m polohový závod zaostala sice Sejpková daleko za svým nejlepším časem, ale na „B“ finále to nakonec stačilo. V semifinále 50 m VZ si postup mezi nejlepších osm zajistili Sedlák, Machytka skončil těsně před jeho branami, na devátém místě. Postup do „A“ finále si vybojoval i Jedlička. Ve finále se Sedlák zlepšil až na 23,65, což stačilo na výborné páté místo. Ve sprintu na 50 m prsa si první stříbrnou medaili vybojoval Jedlička, když skončil druhý. Sejpková pak v „béčku“ na 200 m polohový závod doplavala pátá. Štafeta na 4x200 m VZ, ve složení Jehlička – Petráň – Lang – Sedlák získala cenné šesté místo.

Druhý den

Závod na 50 m znak nepřinesl postup do semifinále a stejně tak se nekvalifikovala dál Sejpková na 200 m VZ. Do „A“ finále proklouzl ve stejné disciplíně Machytka. Hned dva pardubičtí plavci, Jedlička a Jehlička, proklouzli mezi nejlepších osm na 100 m prsa, navíc Lang do „béčka“. Další finálový blok zahájil Machytka osmým místem na 200 m VZ. Vzápětí Jedlička odstartoval svou spanilou jízdu za prvním titulem na 100 m prsa. Jehlička skončil sedmý a Roman Lang třináctý. Prvním vrcholem pro pardubické plavce byla závěrečná štafeta na 4x100 m VZ. Na prvním úseku Machytka předával na třetím místě, na druhém trochu ztratil Jan Petráň, který předával šestý. Jenže Sedlák rozjel stíhací jízdu Martin Sedlák a dotáhl se až na druhé místo. To finišman Jedlička bezpěčně udržel.

Třetí den

Začalo se 50 m motýlek, kde postoupili do semifinále Jedlička i Sedlák. V královské disciplíně, kterou je 100 m VZ, Sejpková těsně nepostoupila do „áčka“. To se povedlo Sedlákovi, na Machytku a překvapivě i na Petráně zbylo jen „béčko“. Znovu zazářili prsaři, když puntíku zopakovali postup jako na poloviční trati. Finálový program zahájil Jedlička „bramborou“ na 50 m motýlek. Sejpková přidala a vyhrála „B“ finále na 100 m VZ. Ve stejné disciplíně Sedlák ještě v polovině trati otáčel na třetím místě, ale v cíli na něj zbylo sedmé místo. A pak přišla parádní pardubická disciplína. Zatímco Jedlička od startu nikoho nenechal na pochybách, kdo vyhraje, Jehlička se rozjížděl pomalu. Po sto padesáti metrech už obracel jako druhý. V závěru pak tempo stupňoval a po dorosteneckém titulu si doplaval pro stříbro. Desátým místem podtrhl „pardubickou“ disciplínu Lang. Stříbrnou tečkou byla štafeta na 4x100 m polohový závod. Rozjezd znakařské části obstaral Petráň a předával prsaři Jedličkovi na šestém místě. Ten skvělým časem 1:01,99 předával první pozici delfínáři Machytkovi, který vynikajícím časem 57,20 sice podlehl českému suverénovi Šeflovi, ale kraulař Sedlák už druhé místo udržel.