1. Futsal liga, 21. kolo: SK UP Olomouc - FK Chrudim 0:19 (0:9)

Branky: 1. D. Drozd (Max), 7. André (Igor), 8. Everton (André), 9. D. Drozd (P. Drozd), 10. Max (D. Drozd), 12. D. Drozd (Max), 13. André (Everton), 16. Everton (André), 18. Záruba, 22. André (Vincenzo), 27. Mareš (Victor), 28. D. Drozd (Max), 30. Záruba (Everton), 31. Záruba (André), 33. P. Drozd (Záruba), 33. D. Drozd (Vincenzo), 34. Igor (D. Drozd), 35. Igor (Vincenzo), 36. Mareš (P. Drozd). SK UP Olomouc: Filipský – Lapčík, Šipka, Kmínek, Brázdil – Tikeridis, Křižák. FK Chrudim: Victor (Javorski) – Slováček, D. Drozd, Max, P. Drozd – Everton, Igor, André, Vincenzo – Záruba, Koudelka, Mareš, Krotil.

První úkol ze dvou splněn. Chrudimští futsalisté si dokráčeli postupnými kroky k ovládnutí základní části 1. Futsalové ligy. V cestě jim byl největším soupeřem mistrovský tým z Plzně, ale svěřenci trenéra Alecia dokázali Interobal doma porazit a mohou tak po skvělých výkonech a shodě dalších okolností slavit. Potvrzení dali Východočeši na svoji dominanci v Olomouci, kde vyhráli rozdílem třídy po výsledku 19:0.

Předposlední kolo se vyvíjelo hned od úvodní minuty jasně ve prospěch hostů, když se ve 27. vteřině prosadil David Drozd za záda teprve šestnáctiletého brankáře Simona Filipovského. Chrudimští nepolevili ani v následujících minutách a na světelné tabuli tak svítil poločasový výsledek 9:0.

Na desátý gól se taktéž příliš nečekalo a ve druhé polovině se po necelých dvou minutách prosadil André. Dalo by se říct, že to nejzajímavější se stalo v 27. minutě zápasu, kdy se proti sobě postavili tváří v tvář devětačtyřicetiletý Roman Mareš a teprve šestnáctiletý brankář Filipovský. Chrudimská legenda nakonec úspěšně rozvlnila síť olomoucké brány a zaznamenala tak svůj třistý ligový gól v první lize.

Chrudimská jízda trvala i nadále až se čísla zastavila na výsledku 19:0. Východočeši tak dali razítko na své ovládnutí základní části 1. Futsalové ligy po velkém vítězství v Olomouci. Svěřenci trenéra Alecia se rozloučí s dlouhodobou částí soutěže v domácím prostředí proti Ústí nad Labem.