Vítězem úvodního závodu třídílného seriálu se stal nás v současnosti nejúspěšnější jezdec a obhájce mistrovského titulu Lukáš Dryml. Potřeboval však k tomu jednu jízdu navíc, protože po skončení závodu měl shodný počet bodů jako Josef Franc musela rozhodnout o vítězi závodu dodatková jízda a v ní Dryml, přestože Franc dlouho vedl, nakonec triumfoval.

Dryml i Franc ztratili v závodě jediný bod. Pozdější vítěz podlehl ve 13. jízdě závodu Matěji Kůsovi, ale bodovou ztrátu smazal když v závěrečné jízdě připravil o jediný bod France. Lukáš vynikal jak už je u něho obvyklé bojovností a to mu přineslo zasloužený triumf. Až na obě jízdy s Francem a Kůsem vždy výborně zvládl start a v dalším průběhu vedení udržel. S Francem v obou případech svedl vítězný souboj ve kterém musel útočit z druhého místa a tak jedinou nepovedou jízdou, i když v ní porazil Vaculíka zůstala výše zmíněná jízda třináctá.

Na třetím místě pak skončil Martin Vaculík, slovenský jezdec, mistr republiky z roku 2007 podlehl nejenom oběma lídrům závodu, ale navíc i on stejně jako vítěz ztratil body s Kůsem. Čtvrté místo pak obsadil pro mnohé překvapivě Martin Málek. Březolupský jezdec potvrdil velmi dobrou formu posledních dní korunovanou postupem do finále mistrovství Evropy a dokázal za sebou nechat i mnohé favority. Mezi překvapení lze zcela určitě počítat až 6. místo loňského vicemistra republiky Aleše Drymla, sedmé Matěje Kůse a především desáté loni třetího Luboše Tomíčka.

Pardubický Aleš Dryml ve svých úvodních třech jízdách vždy přijel na druhém místě když podlehl postupně jezdcům, kteří nakonec obsadili stupně vítězů. Když pak svoji čtvrtou jízdu vyhrál zdálo se, že by po závěrečné jízdě mohl s Vaculíkem bojovat o třetí místo, ale z této jízdy vzhledem k technickým problémům odstoupil a nese si do dalšího průběhu šampionátu menší ztrátu. Posledním pardubickým jezdcem který se v Divišově představil byl Tomáš Suchánek, protože Jaroslav Petrák v roli náhradního jezdce se na dráhu nedostal. Tomášovi se dlouho nedařilo a po čtyřech jízdáích měl na svém kontě pouhý bod, šanci na lepší umístění v celkové klasifikaci šampionátu zachránil až poslední vítěznou jízdou.

Mistra České republiky poznáme 12. září po závodě ve Svitavách, kde se uskuteční závěrečný závod, ten druhý se pojede o den dříve v Pardubicích.

Výsledky: 1. Lukáš Dryml (Pardubice), 2. Josef Franc (AK Markéta) oba 14, 3. Martin Vaculík (Slaný) 12, 4. Martin Málek (Březolupy) 11, 5. Jan Jaroš (Mšeno) 10, 6. Aleš Dryml (Pardubice), 7. Matěj Kůs (AK Markéta), 8. Filip Šitera (Mšeno) všichni 9, 9. Adrian Rymel 7, 10. Luboš Tomíček (oba AK Markéta) 6, 11. Michael Hádek (Plzeň) 5, 12. Tomáš Suchánek (Pardubice), 13. Richard Wolff oba 4, 14. Pavel Pučko, 15. Martin Gavenda (všichni AK Markéta) oba 3, 16. Jan Holub (Plzeň) 0.