Za dvojicí Afričanů si pro český titul doběhl Jiří Homoláč. Ten v závěru porazil Víta Pavlištu, jenž vyhrál předchozí tři ročníky šampionátu. "S Vítkem jsme si to rozdali ve finiši, v závěru jsem měl více sil," uvedl Homoláč, jenž byl nejlepších Čechem i na Pražském půlmaratonu. "Nešel jsem v takovém tempu třeba jako na mistrovství světa či minulý týden v Praze, měl jsem tam stále rezervu. Až v závěru jsem běžel naplno," dodal Homoláč.

Pavlišta sice doběhl druhý, ale z výsledků domácího šampionátu byl vyřazen. Důvodem bylo porušení soutěžního řádu, podle kterého musí závodník startovat v oddílovém dresu. Z tohoto důvodu byli vyřezeni celkem tři muži a dvě ženy. Na druhé místo se tak posunul Petr Pechek, bronz získal Kamil Krunka.

Svůj šestý titul přidala do sbírky Petra Kamínková, která vyhrála v Pardubicích potřetí v řadě. "Jsem naprosto spokojená. Čas je sice horší, ale vzhledem k tomu, že se oteplilo a v úvodu jsme se ještě celkem motali s účastníky desítky, tak to bylo trochu nepříjemné. Dalšího titulu si moc vážím," poznamenala vítězka.

V historické tabulce titulů z půlmaratonu Kamínková dostihla Ivanu Sekyrovou, jež stejně jako loni doběhla druhá. Třetí příčka patřila Daniele Havránkové, před českou trojici žen se dostala jen Keňanka Onyanchaová (čas 1:18:03).

Výsledky MČR v půlmaratonu

Muži: 1. Jiří Homoláč (VSK Univerzita Brno) 1:06:15, 2. Petr Pechek (TJ Maratonstav Úpice) 1:08:38, 3. Kamil Krunka (SK Nové Město nad Metují) 1:09:33.

Ženy: 1. Petra Kamínková (AK Olomouc) 1:21:01, 2. Ivana Sekyrová (AK Sokolov) 1:21:46, 3. Daniela Havránková (PSK Olymp Praha) 1:23:00.